Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Dwie firmy zainteresowane wywozem śmieci z gminy Babice

02.10.2023 20:30 | 0 komentarzy | 3 227 odsłony | Michał Koryczan

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów z gminy Babice w 2024 roku.

0
Dwie firmy zainteresowane wywozem śmieci z gminy Babice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tańszą, wartą 2.969.526 zł złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI, które obecnie odbiera śmieci w tego terenu. Droższą - 3.398.290 zł, spółka ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji.

Przypomnijmy, że gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel 3 009 042 zł. Teraz komisja przetargowa zajmie się analizą złożonych ofert. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać rozstrzygnięcie przetargu.

Na ten moment nie wiadomo ile mieszkańcy będą od stycznia przyszłego roku płacić za odbiór śmieci. Jak mówi wójt Babic Radosław Warzecha, biorąc pod uwagę oferty złożone w przetargu, najprawdopodobniej uda sie uniknąć podwyżek.

Na pewno nie zmieni się częstotliwość odbioru odpadów. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie mieszkańcy mogą sami wywieźć nietypowe śmieci, będzie musiał zapewnić zwycięzca przetargu.

Do czasu, aż zostanie oddany do użytku PSZOK w Babicach. Powstaje on w rejonie drogi z Babic do Mętkowa (przedłużenie ul. Wyszyńskiego), na terenach, gdzie kiedyś znajdowała się Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna.