Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Rezygnacja w MKS Trzebinia. Co się dzieje w tym klubie?

26.09.2023 17:45 | 0 komentarzy | 6 460 odsłon | Michał Koryczan

Z funkcji członka zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia zrezygnował Lesław Głuch.

0
Rezygnacja w MKS Trzebinia. Co się dzieje w tym klubie?
Lesław Głuch podczas tegorocznych obchodów jubileuszu 100-lecia piłki nożnej w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z trzebińskim klubem związany jest od wielu lat. Podczas walnego zebrania w lipcu ubiegłego roku ponownie wszedł w skład zarządu MKS.

W ostatnich dniach pojawiły się nieoficjalne informacje, że Lesław Głuch złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie trzebińskiego klubu. Sam działacz potwierdził nam, że to prawda.

To nie pierwsza dymisja we władzach MKS w tym roku. W marcu z funkcji prezesa zarządu zrezygnował Jacek Augustynek.

Od tego czasu nie został wybrany jego następca. W klubie jest za to dwóch wiceprezesów: Jakub Augustynek i Marcin Kasprzyk, z czego ten drugi, jak podkreśla odpowiada za pion szkolenia młodzieży.

Od czasu rezygnacji Jacka Augustynka przepływ informacji do mediów jest znacznie ograniczony. Do tej pory prezesi MKS za każdym razem odpowiadali na medialne zapytania, nawet w trudnych tematach, związanych choćby z problemami finansowymi w klubie.

W dodatku po meczu „żółto-czarnych" z Barciczanką Barcice, trener MKS Wojciech Skrzypek przekazał, że nie będzie się już wypowiadał dla mediów.

Tymczasem, jak można przeczytać chociażby w mediach społecznościowych, kibiców niepokoi sytuacja w klubie i właśnie za pośrednictwem dziennikarzy chcieliby dowiedzieć się jakie rozwiązanie tej sytuacji widzą władze klubowe.

Przypomnijmy, że czwartoligowa drużyna gra w tym sezonie znacznie poniżej oczekiwań, a na stronie MKS Trzebinia na Facebooku pojawiły się wpisy o zaległościach finansowych wobec piłkarzy, czego oficjalnie nikt w wiodącym klubie piłkarskim w regionie nie potwierdza.