Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Piłkarze ręczni z Chrzanowa zaczynają walkę o Ligę Centralną

22.09.2023 13:00 | 0 komentarzy | 2 190 odsłony | Michał Koryczan

Szczypiorniści Unimetal Recycling MTS Chrzanów zagrają w sobotę pierwszy mecz nowego sezonu pierwszej ligi.

0
Piłkarze ręczni z Chrzanowa zaczynają walkę o Ligę Centralną
Fot. Udostępnione przez Unimetal Recycling MTS Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poprzednim sezonie chrzanowscy szczypiorniści zwyciężyli w rozgrywkach grupy D pierwszej ligi (trzeci poziom krajowych rozgrywek).

Dało im to przepustkę do turnieju mistrzów w Płocku, gdzie zmierzyli się ze zwycięzcami pozostałych trzech grup pierwszej ligi. W rywalizacji tej chrzanowianie musieli uznać wyższość rywali.

Jak zapowiada prezes klubu Marcin Dęsoł, w nowym sezonie chrzanowski zespół ma walczyć o awans do Ligi Centralnej.

Zdaniem Marcina Dęsoła głównymi rywalami chrzanowian w walce o zwycięstwo w lidze będą Orlen Upstream SRS Przemyśl, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, SPR Przeworsk i AZS AGH Kraków.

Drużynę Unimetal Recycling MTS Chrzanów tak jak ostatnio poprowadzi Sławomir Szenkel. W kadrze nie doszło do rewolucji. Zespół opuścili jedynie Mateusz Nowak i Filip Wójcik. Do drużyny dołączyli rozgrywający Karol Put i Patryk Rola (z Viret Zawiercie), którzy w przeszłości bronili już barw MTS. Nową twarzą jest obrotowy Andrzej Beczek z Olimpii Piekary Śląskie.

W ostatnim przedsezonowym sparingu chrzanowianie wygrali 32-30 z Viretem Zawiercie. Teraz czas na walkę o punkty. Rywalizację ligową MTS rozpocznie w sobotę od wyjazdowego meczu z Luxiona AZS UMCS Lublin. Początek spotkania o godz. 20.

Pierwszy mecz we własnej hali sportowej chrzanowianie zagrają w sobotę, 30 września, podejmując KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.