Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Iskry Niepodległej. Multimedialna wystawa w Libiążu

08.08.2023 08:00 | 0 komentarzy | 984 odsłony | Ewa Solak
To niespodzianka wakacyjna dla wszystkich miłośników historii i interaktywnych wystaw. W dniach 10-11 sierpnia Libiąskie Centrum Kultury zaprasza na mobilną wystawę historyczną.
0
Iskry Niepodległej. Multimedialna wystawa w Libiążu
Na parkingu przy LCK będzie można zobaczyć ciekawą wystawę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to spektakl multimedialny Biura "Niepodległej" umieszczony w naczepie ekspozycyjnej. Za pomocą technologii wizualnych organizatorzy prezentują fakty i postaci tworzące opowieść historii Polaków. To historie wybitnych Polek i Polaków, a ich cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Z bliska zobaczyć można najważniejsze polskie odznaczenia wojskowe i cywilne - order Orła Białego i order wojenny Virtuti Militari, a także kamizelkę kuloodporną zaprojektowaną przez Jana Szczepanika. Zainteresowani osiągnięciami sportowymi obejrzą Puchar Narodów zdobyty przez polskich skoczków narciarskich w sezonie 2016/17 czy historyczne pierwsze złoto olimpijskie dla Polski wywalczone w 1928 r. przez Halinę Konopacką w rzucie dyskiem.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, poruszająca się po ścianie ekspozycyjnej na ekranie.

Iskry Niepodległej w 2023 roku odwiedzą około 100 miejscowości w całej Polsce, m.in. Libiąż, gdzie wystawa stanie na parkingu przy LCK.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest bezpłatne.

HARMONOGRAM: 10.08 godz. 10:00 - 18:00, 11.08 godz. 10:00 - 16:00

Zwiedzanie odbywa się co 30 minut, jednorazowo na wystawę może wejść 25 osób.