Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Lipcowe Dni Chrzanowa już w piątek

21.07.2023 09:30 | 6 komentarzy | 8 085 odsłon | Łukasz Dulowski
Koncert został zaplanowany na pasażu za MOKSiR-em, od godz. 19. Zagra półfinalista programu TVN Mam Talent.
6
Lipcowe Dni Chrzanowa już w piątek
Screenshot z oficjalnego clipu do piosenki „Duży rower” zespołu Orkiestra na Dużym Rowerze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczne Dni Chrzanowa, podobnie jak poprzednim razem, zostały rozciągnięte w czasie. Gdyby ktoś o tym zapomniał, a chyba tak było w przypadku czerwcowego koncertu Jana Wolańskiego z córką Joanną i występu Grzegorza Halamy na Rynku, bo publiczność zupełnie nie dopisała, to przypominamy, że kolejna odsłona święta miasta już w najbliższy piątek, 21 lipca, na pasażu za MOKSiR-em.

O godz. 19 ma się zaprezentować Orkiestra na Dużym Rowerze. Jest to zespół pop-folkowy, założony w 2021 r. w Bydgoszczy. Doszedł do półfinały w programie TVN Mam Talent. Muzycy grają na instrumentach i momentami jednocześnie jeżdżą na sześcioosobowym rowerze, zaprojektowanym i skonstruowanym przez Grzegorza Klucznika. W efekcie dostajemy coś w rodzaju artystycznego happeningu.

„Na nadzwyczajny pomysł ktoś nagle wpadł/ Orkiestrą na rowerze przemierzać świat" - to chyba motto grupy z utworu „Duży rower". Tekst napisał Sławek Wierzcholski.

Piosenki posiadają formę zabawową. W Orkiestrze grają: akordeon, skrzypce, klarnet, kontrabas i gitara. Typowy zestaw do folkowych aranżacji.

Zespół jeszcze nie dorobił się debiutanckiej płyty. Kilka numerów znajdziecie np. w serwisie YouTube.
Na piątkowy koncert Orkiestry na Dużym Rowerze mogą się spokojnie wybrać miłośnicy lekkich, przyjemnych i tanecznych rytmów.