Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nie będzie mieszkań w byłej komendzie policji

20.07.2010 13:34 | 0 komentarzy | 3 830 odsłony | red
CHRZANÓW. W budynku byłej komendy policji przy alei Henryka na pewno nie powstaną mieszkania komunalne. Co będzie? Nie wiadomo. Starosta chrzanowski, zarządzający obiektem w imieniu skarbu państwa, nie ma pomysłu, co z nim zrobić.
0
Nie będzie mieszkań w byłej komendzie policji
Nie wiadomo, jaki los czeka budynek starej komendy policji w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

CHRZANÓW. W budynku byłej komendy policji przy alei Henryka na pewno nie powstaną mieszkania komunalne. Co będzie? Nie wiadomo. Starosta chrzanowski, zarządzający obiektem w imieniu skarbu państwa, nie ma pomysłu, co z nim zrobić.

Kamienica od ponad pół roku stoi pusta. Zanim jeszcze policjanci przenieśli się do nowej siedziby przy ul. Jordana, oficjalną propozycję przejęcia budynku złożył staroście burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski. Budynek chciał przejąć za darmo i urządzić w nim mieszkania komunalne. Starosta nie mówił nie. Postanowił jednak wykonać operat szacunkowy, by wiedzieć, ile warta jest nieruchomość. Do dziś obiektu nie wyceniono.

Kosowski uznał, że z pomysłem przejęcia komendy wyszedł przed szereg.
- Doszły do mnie głosy ze strony radnych powiatowych, którym nie podobało się, że ten budynek mogłaby dostać gmina. Ja tymczasem nikomu nie chcę narzucać swojej woli. Niech starosta sam decyduje, co zrobić ze starą komendą policji – podkreślił.

Starosta na razie nie chce się go pozbywać:
- Kwestię zagospodarowania budynku po byłej komendzie policji omówię z radnymi powiatowymi i wysłucham ich sugestii. Jeżeli nie pojawi się dobra koncepcja, powrócę do rozmów z burmistrzem Chrzanowa. Za budynek oczekiwał jednak będę rekompensaty majątkowej - zaznaczył Janusz Szcześniak.

Sprawę, jak zapewnia, chce sfinalizować w tej kadencji, by nie ponosić kosztów związanych z utrzymaniem budynku. Na razie jednak nie potrafi sprecyzować, ile pieniędzy może go kosztować utrzymanie starej kamienicy, stojącej przy Alei Henryka. Na ten cel nie przekazał jeszcze ani złotówki. Chrzanowska komenda policji, która użytkowała ją przez ostatnie lata, dopiero wystąpiła do starosty o tzw. wygaszenie trwałego zarządu budynku.
(AJ)