Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

LIBIĄŻ. Polska – Rosja już we wtorek

30.07.2010 14:49 | 0 komentarzy | 7 412 odsłon | red
W najbliższy wtorek na stadionie Janiny Libiąż będzie można obejrzeć mecz półfinałowy turnieju UEFA Region's Cup pomiędzy zespołami Polski i Rosji. Turniej Region's Cup to Mistrzostwa Europy piłkarzy-amatorów.
0
LIBIĄŻ. Polska – Rosja już we wtorek
Czy podczas meczu Polska-Rosja kibice wypełnią stadion Janiny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W najbliższy wtorek na stadionie Janiny Libiąż będzie można obejrzeć mecz półfinałowy turnieju UEFA Region's Cup pomiędzy zespołami Polski i Rosji.

Turniej Region's Cup to Mistrzostwa Europy piłkarzy-amatorów. Organizatorem jednego z półfinałowych zmagań futbolistów z Polski, Białorusi, Finlandii i Rosjii jest Małopolska. Spotkania będą rozegrane na w trzech miastach: Libiążu, Myślenicach i Wolbromiu. W każdym po dwa pojedynki.

Na obiekcie libiąskiej Janiny zobaczymy zmagania Polski z Rosją oraz Finlandii z Rosją. Pierwszy z meczów już w najbliższy wtorek. Początek o godz. 16.

Burmistrz Libiąża Jacek Latko, stojący na czele specjalnego komitetu organizacyjnego turnieju, informuje, że wstęp na mecze będzie darmowy.
- Chcemy, żeby przyszło jak najwięcej ludzi. Tak jak na mecz z Popradem Muszyna, decydującym o awansie do trzeciej ligi. Na stadionie pojawiły się całe rodziny. Mam nadzieję, że tak będzie i teraz - mówi Latko.

Na stadionie Janiny może zasiąść ponad 2 tys. osób.

W mistrzostwach Polskę reprezentować będzie kadra Małopolski, zwycięzca krajowych eliminacji. Szansę na udział w Region's Cup ma pomocnik libiąskiego klubu Artur Szlęzak. Wprawdzie jego nazwisko znajduje się na razie na na liście rezerwowej, niewykluczone, że wskoczy do turniejowej osiemnastki.

Bliski gry w zawodach jest Paweł Wojdała, były zawodnik m.in. MKS-u Trzebinia-Siersza i Świtu Krzeszowice, a obecnie Kmity Zabierzów.

W poniedziałek trener kadry Michał Królikowski musi podać ostateczny skład drużyny.
- Trudno cokolwiek powiedzieć o rywalach. Po pierwszych, bardzo ważnych dla układu w tabeli meczach będzie wiadomo, co prezentują poszczególne ekipy. Chcemy powalczyć o zwycięstwo i awans do zmagań finałowych - nie ukrywa Królikowski.

Terminarz półfinałowego turnieju UEFA Regions` Cup w Małopolsce
3 sierpnia, godz. 16, Libiąż - Polska - Rosja
3 sierpnia, godz. 18, Wolbrom - Finlandia - Białoruś
5 sierpnia, godz. 17, Wolbrom - Polska - Finlandia
5 sierpnia, godz. 17, Myślenice - Białoruś - Rosja
7 sierpnia, godz. 17, Libiąż - Rosja - Finlandia
7 sierpnia, godz. 17, Myślenice - Białoruś - Polska

Michał Koryczan