Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Po 30 tysięcy dla Balina i Kątów od spółki Eneris. Na co pójdą pieniądze?

31.05.2023 20:00 | 0 komentarzy | 2 120 odsłony | Łukasz Dulowski
Znane są wyniki tegorocznego programu grantowego „ZGOK Balin na rzecz lokalnych społeczności".
0
Po 30 tysięcy dla Balina i Kątów od spółki Eneris. Na co pójdą pieniądze?
Teren rekreacyjny przy Pszczelnej na osiedlu Kąty w Chrzanowie zostanie wzbogacony o drewnianą wiatę do spotkań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Przypomnijmy, że w 2020 r. po raz pierwszy Balin i osiedle Kąty dostały pieniądze bezpośrednio od spółki Eneris (właściciela Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi) jako zadośćuczynienie za odór pochodzący ze składowiska w Balinie.

W ramach najnowszej edycji programu grantowego zostaną sfinansowane następujące projekty.
Zgłoszona przez gminę Chrzanów budowa wiaty przy ul. Pszczelnej na osiedlu Kąty. W tamtejszej lokalizacji znajduje się już plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu i boisko do koszykówki. Wiata, jako miejsce spotkań mieszkańców, będzie uzupełnieniem terenu rekreacyjnego.

Kolejny zwycięski projekt to utworzenie łąki kwietnej i ogrodu wertykalnego (zielona ściana z roślin) przy oddziale biblioteki w Balinie.

„Odkrywamy przyrodnicze tajemnice Balina" to tytuł gry terenowej, zaproponowanej przez tamtejszą szkołę podstawową, dedykowanej uczniom i mieszkańcom.

Będą też pieniądze dla UKS Akademia Piłkarska 21 w Balinie na zorganizowanie „Dnia sportu z Eneris".

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wysokiego poziomu zgłoszonych projektów i różnorodności tematycznej. Wybrane inicjatywy doskonale wpisują się w naszą wizję rozwoju społeczności lokalnej i są przykładem zaangażowania w tworzenie lepszego środowiska dla nas wszystkich. Gratuluję laureatom i mam nadzieję, że realizacja zwycięskich projektów przyczyni się zarówno do poprawienia lokalnej infrastruktury jak i jednoczesnego wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców Balina i Chrzanowa - komentuje Michał Bogacki, członek zarządu ZGOK Balin.