Nie masz konta? Zarejestruj się

Luszowice

Końcówka na wagę złota. Polonia Luszowice pokonuje Tęczę Tenczynek (ZDJĘCIA)

27.05.2023 17:07 | 1 komentarz | 3 666 odsłony | Michał Papiernik
W sobotnim meczu chrzanowskiej A-Klasy, zajmująca 4. miejsce Polonia Luszowice w dramatycznych okolicznościach pokonała niżej notowanego rywala Tęczę Tenczynek.
1
Końcówka na wagę złota. Polonia Luszowice pokonuje Tęczę Tenczynek (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stadionie w Luszowicach pojawiło się około 50 widzów. Polonia przystąpiła do meczu z apetytami na pewną wygraną.

Już w 4. minucie piłkę dopadł Kamil Lizończyk, który uderzył w słupek. Mecz stał na dosyć wyrównanym poziomie aż do 39. minuty, gdzie bramkarza przyjezdnych pokonał Paweł Stępień. Do przerwy pomimo kilku strzałów obydwu drużyn, wynik nie zmienił się.

W przerwie, kierownik Polonii Luszowice - Artur Romański zapytany o grę w wyższej klasie powiedział:

- Jako drużyna, ludzie mamy duże aspiracje. Awans do ligi okręgowej wiązałby się z dalszymi wyjazdami, częstszymi treningami, sprowadzeniem nowych zawodników. To wszystko wiąże się z pieniędzmi, ze znalezieniem sponsora. Nie ukrywam, że przydałaby się modernizacja całego boiska, remont całej murawy.
Klub na ten moment utrzymuje się ze wsparcia zarządu, dotacji z gminy Chrzanów, z biletów, darowizny oraz dotacji Program Klub.

Druga połowa jak i pierwsza była bardzo wyrównana. W 64. minucie Jacek Kuźnik wyrównuje z rzutu karnego. Tęcza idzie za ciosem i gola na 2-1 zdobywa Czak Krzysztof. W 70. minucie trener Polonii decyduje się na dwie zmiany. To przynosi pozytywny efekt. W 80. minucie pada gol wyrównujący.

Pewnym egzekutorem rzutu karnego jest Paweł Stępień. Polonia nadal naciera i w 92. minucie decydującego gola na 3-2 dla gospodarzy zamienia Łukasz Górkowski.

- Mecz stał na dobrym poziomie. Był dosyć wyrównany. Jednak to my okazaliśmy się lepsi. Dodam że brakowało nam w składzie pięciu podstawowych zawodników - mówi Trener Polonii Luszowice Ireneusz Palka.

- Drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza na tle młodszych chłopaków z drużyny przeciwnej.
Mamy potencjał, warunki do trenowania i grania na V ligę - mówi Trener Tęczy Tenczynek Paweł Olszowski

Polonia Luszowice - Tęcza Tenczynek 3-2 (1-0)

Bramki dla Polonii (Stępień Paweł x2, Górkowski Łukasz)
Bramki dla Tęczy ( Kuźnik Jacek, Czak Krzysztof)

Polonia Luszowice: Wożniak Michał, Górkowski Łukasz, Koziarz Jakub, Stępień Paweł, Przybyło Leon (70. Niemczyk Dawid), Jedynak Wojciech (60. Krupa Andrzej) , Lizończyk Kamil, Jelonek Karol (46. Kubala Maciej), Jaromin Sebastian (80. Konsek Artur), Ostachowski Szymon (70. Fudała Bartosz) , Pączkowski Marcin.

Tęcza Tenczynek: Maciejowski Michał, Zięba Michał, Kuźnik Jacek, Kurdziel Filip, Barłóg Piotr, Ignaciak Karol, Ślusarczyk Bartłomiej, Tataruch Paweł, Czak Krzysztof, Korbiel Jan, Jankowski Łukasz.