Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

LUSZOWICE-BALIN. Most pod napięciem

13.08.2010 20:30 | 0 komentarzy | 7 659 odsłon | red
Zerwała się trakcja kolejowa na trasie Kraków-Katowice. Most nad torami w Balinie przy ulicy Przyjaźni prowadzącej z Luszowic jest zamknięty do czasu usunięcia awarii. Kierowcy - omijajcie tę drogę.
0
LUSZOWICE-BALIN. Most pod napięciem
Zamknięty most nad torami w Balinie przy ul. Przyjaźni prowadzącej z Luszowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zerwała się trakcja kolejowa na trasie Kraków-Katowice. Most nad torami w Balinie przy ul. Przyjaźni prowadzącej z Luszowic jest zamknięty do czasu usunięcia awarii. Kierowcy - omijajcie tę drogę.

- Prawdopodobnie jadący od strony Krakowa w kierunku Katowic pociąg zahaczył o zerwany kształtownik, który oparł się o trakcję i ją zerwał – relacjonuje Dominik Ciaputa z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie.

Fragment będącej pod napięciem trakcji oparł się o most. Ze względów bezpieczeństwa Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie zadecydował o zamknięciu drogi. Miejsce zabezpiecza straż pożarna i policja.

- Czekamy na przybycie specjalnego pociągu naprawczego. Jeszcze nie umiemy powiedzieć, jak długo potrwa naprawianie trakcji – mówi Zbigniew Zaręba, zastępca dyrektora PZD w Chrzanowie.

Na linii Trzebinia-Katowice jeden tor jest zamknięty. Pociągi kursują wahadłowo.
(e)