Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

POWIAT CHRZANOWSKI. Sprzątają po nawałnicy

17.08.2010 10:14 | 0 komentarzy | 5 112 odsłon | red
47 razy interweniowali strażacy w poniedziałek z powodu gwałtownej burzy, jaka szalała nad powiatem. Do dziś w wielu miejscach widać pozostałości wczorajszej nawałnicy.
0
POWIAT CHRZANOWSKI. Sprzątają po nawałnicy
Od poniedziałkowego popołudnia nieprzejezdny jest wjazd z ul. Trzebińskiej w ulicę Sikorskiego w Chrzanowie, prowadzący pod nowy przejazd pod torami. We wtorek rano nadal stała tam ogromna kałuża. Podobna sytuacja była w Trzebini pod mostami prowadzącymi do Rafinerii.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

47 razy interweniowali strażacy w poniedziałek z powodu gwałtownej burzy, jaka szalała nad powiatem.  Do dziś w wielu miejscach widać pozostałości wczorajszej nawałnicy.

- Zaczęło się ok. godz. 16.15, gdy z powodu uderzenia pioruna zapalił się budynek gospodarczy w Pogorzycach. Największa fala poszła na gminy Chrzanów i Alwernię, ale seria zalań nie ominęła również Olszyn, Jankowic i Mętkowa w Babicach oraz sołectw w gminie Trzebinia: Psar i Dulowej.

- Woda wypływała ze studzienek kanalizacyjnych na ogród. Nie dało się jej powstrzymać – opowiada Halina Niżnik z Dulowej.

- Mieszkam tu od 50 lat i jeszcze czegoś takiego nie było. Problemy zaczęły się odkąd rozpoczęto rewitalizację centrum. W czasie opadów woda przelewała się wdzierając do piwnicy. Razem z synem próbowaliśmy wszystko ratować, w wiadrach wynosząc wodę – relacjonuje Urszula Musik z trzebińskiego Rynku.

Problemy były również w Regulicach, gdzie rzeka Regulka zaczęła wylewać na drogę przy szkole i zalewać piwnice pobliskich posesji.

Strażacy usuwali też powalone drzewo na drodze a Okleśnej do Podłęża. W Psarach zwaliło się na dom.
- Nikt nie odniósł żadnych obrażeń – informuje mł. bryg. Roman Głownia z PSP w Chrzanowie.

W akcjach ratowniczych na terenie powiatu uczestniczyło 200 strażaków, także z jednostek OSP.

Telefony urywały się w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prawie setka zgłoszeń dotyczyła braków prądu, podtopień, czy połamanych drzew.

- Awarie prądu, jakie dotknęły Babice, Olszyny, Jankowice, Mętków, a także Dulową, Psary, Karniowice, Bolęcin i ul. Oświęcimską w Chrzanowie były na bieżąco usuwane. W tej chwili odbieramy tylko pojedyncze zgłoszenia – mówi Michał Zieliński z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie.
(e) 

Aktualizacja 17.08.2010, 12.05