Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Piłkarskie legendy Wisły Kraków zagrają w Chrzanowie

20.01.2023 10:00 | 2 komentarze | 4 833 odsłony | Michał Koryczan

Między innymi Kazimierz Kmiecik, Marcin Wasilewski, Ryszard Czerwiec oraz bracia Paweł i Piotr Brożkowie mają wystąpić w meczu oldbojów Wisły Kraków i Fabloku Chrzanów w ramach 31. Finału WOŚP.

2
Piłkarskie legendy Wisły Kraków zagrają w Chrzanowie
Podczas meczu w 2020 r. Fot. Marek Oratowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To będzie 18. spotkanie futbolowych legend, organizowane w chrzanowskiej hali sportowej. Inicjatorem tego wydarzenia jest Antoni Gawronek, działacz PPN Chrzanów i były szkoleniowiec m.in. Fabloku, Janiny Libiąż, Orła Balin i MKS Alwernia.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Chrzanowie znów będziemy mogli obejrzeć piłkarskie legendy Wisły Kraków.

Mecz oldbojów Wisły i Fabloku odbędzie się w czwartek, 26 stycznia o godz. 18:00. Wcześniej, bo od godz. 16:00 na parkiecie zagrają drużyny dziecięce Fabloku i AP 21 Chrzanów.

Jak mówi Antoni Gawronek, do Chrzanowa mają przyjechać m.in. Kazimierz Kmiecik, Marcin Wasilewski, Ryszard Czerwiec, Jacek Matyja, Paweł Brożek, Piotr Brożek, Zdzisław Janik, Dariusz Marzec i Marek Motyka.
Podczas sportowej imprezy, organizowanej w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się licytacja piłkarskich gadżetów. Pieniądze trafią do puszek wolontariuszy.

- Szykują się wspaniałe emocje sportowe i nie tylko. Ważne, że możemy wesprzeć szczytny cel. Mam nadzieję, że uda się pobić nasz rekord z 2020 roku, gdy zebraliśmy 4.060 złotych - mówi Antoni Gawronek.

Przed dwoma laty najwięcej - tysiąc złotych - jeden z kibiców, licznie zebranych na widowni chrzanowskiej hali, zapłacił za koszulkę Jakuba Błaszczykowskiego.

Zobaczcie, co nas jeszcze czeka w Chrzanowie podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Czytaj również

Budowa PSZOK i rozbudowa budynku administracyjnego w Babicach za prawie 10 milionów złotych

Fiasko pierwszego przetargu na budowę drogi z Chrzanowa do rafinerii w Trzebini. Czy znajdą się chętni za drugim podejściem?

Oni popłynęli najszybciej w powiecie chrzanowskim

AKCJA ZIMA 2023. Gdzie dzwonić, gdy sypnie śniegiem i jest ślisko

Włamanie do mieszkania w Libiążu. Pieniądze i biżuteria padły łupem złodziei

Nowe boisko piłkarskie w Trzebini może zostać zamknięte