Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Fiasko pierwszego przetargu na budowę drogi z Chrzanowa do rafinerii w Trzebini. Czy znajdą się chętni za drugim podejściem?

19.01.2023 20:00 | 3 komentarze | 5 043 odsłon | Michał Koryczan

Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie ogłosił drugi przetarg na budowę nowego połączenia drogowego węzła balińskiego autostrady A4 z trzebińskim zakładem Orlen Południe.

3
Fiasko pierwszego przetargu na budowę drogi z Chrzanowa do rafinerii w Trzebini. Czy znajdą się chętni za drugim podejściem?
Mapka: PZD w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Inwestycja, która ma potrwać 19 miesięcy od podpisania umowy, składa się z dwóch etapów.

Pierwszy obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 1044K, czyli ul. Wodzińską w Chrzanowie i ul. Sikorskiego w Trzebini (5,8 km).

Drugi natomiast obejmuje zaprojektowanie dwóch skrzyżowań o ruchu okrężnym oraz zaprojektowanie i wybudowanie nowego odcinka drogi do połączenia z ul. Rafineryjną w Trzebini (droga gminna) jako połączenia z trzebińskim zakładem Orlen Południe, zgodnie z założeniami inwestora.

Inwestorem jest Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie, który na ten cel dostanie 28,4 miliona złotych z Polskiego Ładu.

W ogłoszonym w listopadzie zeszłego roku przetargu na tę inwestycję drogową oferty nie złożyła żadna z firm. Przetarg został więc unieważniony.

- Jestem o tyle zaskoczony, że zainteresowanie ogłoszeniem było. Wpłynęło do nas sporo pytań od co najmniej czterech firm. Żadna z nich nie złożyła jednak oferty. Nie wiem do końca z jakich powodów. Liczę na to, że drugi przetarg da lepszy efekt - mówi Grzegorz Żuradzki, dyrektor PZD w Chrzanowie.

Drugi przetarg na przebudowę i rozbudowę części DP 1044K wraz z budową nowego odcinka drogi powiatowej dla uzyskania bezpiecznego połączenia do firmy Orlen Południe został ogłoszony. Oferty można składać do 17 lutego, do godz. 9:00.


Czytaj również

AKCJA ZIMA 2023. Gdzie dzwonić, gdy sypnie śniegiem i jest ślisko

Włamanie do mieszkania w Libiążu. Pieniądze i biżuteria padły łupem złodziei

Nowe boisko piłkarskie w Trzebini może zostać zamknięte

Nowe Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie

Osiemnastka Caban Cup już w najbliższy weekend

Droższe bilety i likwidacja kursów minibusów na trasie Chrzanów - Kraków