Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Technik usług kosmetycznych – zawód dla ludzi z pasją!

07.12.2022 12:03 | 0 komentarzy | 1 277 odsłona | red

Materiał promocyjny

W ostatnich latach rosnącą popularnością wśród Polek i Polaków cieszy się nie tylko medycyna estetyczna, ale również wszelkiego rodzaju zabiegi upiększające czy lecznicze. Z tego względu rośnie też popyt na usługi kosmetologów i osób potrafiących nie tylko wykonywać poszczególne zabiegi, ale też układać plany pielęgnacyjne czy doradzić, jakie preparaty najlepiej stosować przy określonych problemach skórnych.
0
Technik usług kosmetycznych – zawód dla ludzi z pasją!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polacy chcą lepiej dbać o swoją skórę

Bez wątpienia Polacy mają coraz większą świadomość, jak istotne jest prawidłowe dbanie o swoją skórę – i to nie tylko ze względów estetycznych. Nie bez powodu w ostatnich kilku latach coraz więcej osób zaczęło np. sięgać po kremy z SPF50 – i to również na co dzień. Sporo osób decyduje się też na zabiegi upiększające czy lecznicze. Gabinety kosmetologiczne i ośrodki SPA nie mogą zatem narzekać na brak klientów. Potwierdza to m.in. raport „Nawyki kosmetyczne Polek” z 2021 r., opublikowany przez Minti Shop. Ankietowanymi były wyłącznie kobiety, przy czym aż prawie 45 proc. respondentek odwiedza salon kosmetyczny co najmniej raz w miesiącu (a 16,2 proc. – kilka razy w miesiącu). Należy również pamiętać, że coraz częściej z usług oferowanych przez gabinety kosmetologiczne korzystają też mężczyźni.

Technik usług kosmetycznych: czy warto?

Osoby, które chciałyby pracować w branży kosmetologicznej, mogą np. zapisać się na kierunek Technik usług kosmetycznych w szkole policealnej. W swojej ofercie ma go m.in. Żak.

Czego można nauczyć się podczas zajęć i jakie perspektywy mają przed sobą absolwenci? Osoba, która ukończy naukę na tym kierunku, będzie wiedzieć, jak pielęgnować skórę – jak oceniać jej stan, wykonywać zabiegi, a kiedy odesłać klienta do innego specjalisty (gdy zabieg nie wchodzi w zakres kompetencji kosmetyczki).

We wspomnianym Żaku słuchacze kierunku Technik usług kosmetycznych uczą się m.in. wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, szyi i dekoltu czy kosmetyki pielęgnacyjnej upiększającej dłonie, stopy i ciało. Oprócz tego poznają podstawy dietetyki, elementy wizażu i zabiegi pielęgnacyjne oka. Ponadto uczestnicy poszerzają swoje kompetencje językowe i dowiadują się, jak założyć własną działalność gospodarczą. Po ukończeniu nauki, oprócz kwalifikacji FRK.04 i świadectwa MEN, absolwenci otrzymują też dwa certyfikaty – „Wpływ odżywiania na skórę człowieka” oraz „Diagnostyka i różnicowanie zmian skórnych”.

Perspektywy zawodowe techników usług kosmetycznych są szerokie; mogą założyć własną firmę, pracować w gabinetach kosmetycznych, centrach urody, ośrodkach SPA, a nawet w hotelach czy studiach stylizacji. W dodatku biorąc pod uwagę fakt, że Polacy coraz mocniej dbają o swoją skórę i zwracają większą uwagę na wygląd, można się spodziewać, że popyt na usługi techników kosmetycznych będzie rosnąć. To oznacza, że osoby, które widzą się w tym zawodzie, powinny próbować swoich sił – i rozpocząć zdobywanie odpowiednich umiejętności, by pracować w wymarzonej branży.

Materiał promocyjny