Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Kiermasze z rękodziełem. Sprawdźcie, gdzie będzie można się wybrać

27.11.2022 09:00 | 0 komentarzy | 5 412 odsłon | Ewa Solak
Oryginalne wyroby rękodzielnicze świetnie sprawdzają się jako świąteczne prezenty. Coraz więcej osób tworzy rękodzieło i coraz więcej chce je kupować. Stąd niemal we wszystkich okolicznych gminach już teraz planowane są bożonarodzeniowe kiermasze.
0
Kiermasze z rękodziełem. Sprawdźcie, gdzie będzie można się wybrać
Skansen w Wygiełzowie to jedno z miejsc, gdzie przed świętami Bożego Narodzenia będzie można kupić wyroby rękodzielnicze. FOT. Skansen Wygiełzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdzie się wybrać?

Chrzanów, 3 grudnia g. 10.00 - 15.00
Kiermasz w ramach Festiwalu Pomocy i Integracji
- Zapraszamy firmy, wystawców, rękodzielników, koła gospodyń, fundacje, stowarzyszenia i prywatne osoby do wystawienia swoich produktów rękodzielniczych związanych z tradycją świąt Bożego Narodzenia - zachęcają do uczestnictwa pracownicy biblioteki.
Każdy z uczestników będzie mieć możliwość rozłożenia stoiska.
Zgłoszenia są przyjmowane w dziale promocji biblioteki pod nr tel. (32) 763 27 55, promocja@mbp.chrzanow.pl.

Balin, 18 grudnia, g. 14.00 - 17.00
Ubiegłoroczna impreza przedświąteczna cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że aktywne mieszkanki Balina już teraz zaczęły zbierać zapisy od wystawców chcących uczestniczyć w tegorocznej edycji kiermaszu pod „Grzybkiem".
Karolina Bachowska i Marta Głogowska już robią przygotowania.
Podczas jarmarku wystawcy będą sprzedawać wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne, ceramikę, lokalne wyroby spożywcze, miód, naturalne kosmetyki, itp.
Organizatorzy przewidzieli też licytację charytatywną, ciepły poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd.
Osoby chętne do sprzedaży rękodzieła mogą się zgłaszać do Karoliny Bachowskiej lub Marty Głogowskiej pisząc przez messenger lub dzwoniąc pod nr tel. 788 761 570.

Płaza, 1 -12 grudnia
Biblioteka w Płazie oraz Powiatowy Dom Pomocy Społecznej zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy. Impreza trwać będzie w bibliotece w godzinach jej otwarcia.
- Na naszym kiermaszu znajdziecie wyroby lokalnych twórców rękodzieła - choinki, bombki, stroiki, wianki, zawieszki - zachęcają organizatorzy.

Wygiełzów, 11 grudnia, g. 12.00 - 17.00
- W związku z planowaną organizacją Jarmarku Bożonarodzeniowego poszukujemy rękodzielników, artystów oraz wystawców gastronomicznych. Wszystkich którzy chcieliby zaoferować świąteczne przysmaki, dekoracje wpisujące się w charakter Świąt Bożego Narodzenia - zachęcają na FB organizatorzy.
Wśród atrakcji przewidziano np. koncert kolęd i pastorałek, a także warsztaty tworzenia świątecznych ozdób
Osoby zainteresowane sprzedażą ozdób czy smakołyków do 4 grudnia mogą pisać na adres: promocja@mnpe.pl.
W skansenie opłaty nie będą pobierane za stoisko. Prawdopodobnie również wejście na teren obiektu w czasie imprezy będzie bezpłatne.

Krzeszowice, 18 grudnia, g. 8.00 - 17.00
Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach również zaprasza artystów i twórców ludowych do udziału w Świątecznym Jarmarku Tradycji i Rękodzieła.
Koszt wynajmu stoiska (drewniany stragan lub namiot) to 100 zł. Szkoły, organizacje pozarządowe i koła gospodyń z gminy Krzeszowice mogą liczyć na cenę promocyjną - 20 zł. Formularze zgłoszeniowe na www.ckiskrzeszowice.pl
Jak zapowiadają organizatorzy - w tym dniu na krzeszowickim rynku nie zabraknie przedświątecznych koncertów zespołów działających w CKiS oraz zaproszonych gości.

Trzebinia, 16 - 18 grudnia

Do wzięcia udziału w kiermaszu na Rynku zaprasza też Trzebińskie Centrum Kultury. Impreza potrwa trzy dni i zacznie się 16 grudnia. Opłata za stoisko na Rynku wyniesie 150 zł za dzień. Stragany są wyposażone są w oświetlenie i dostęp do prądu.
Kontakt w celu uzgodnienia szczegółów - Trzebińskie Centrum Kultury - 32 61 21 497 w. 38

To pewnie nie jedyne imprezy, jakie organizowane będą przed Bożym Narodzeniem. O wszystkich będziemy informować.