Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Maska antysmogowa – w walce o zdrowie… i życie!

25.11.2022 12:02 | 0 komentarzy | 661 odsłon | red

Materiał promocyjny

Stanowi poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Zabija większą ilość ludzi niż bierne palenie. Czy wiesz, o czym mowa? Oczywiście, że o smogu. Jak się przed nim chronić? Maska antysmogowa z filtrem – bez niej ani rusz!
0
Maska antysmogowa – w walce o zdrowie… i życie!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Maska antysmogowa – skuteczna broń w walce o zdrowie

Smog – to hasło w wielu osobach wzbudza prawdziwy niepokój. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wszechobecne zanieczyszczenia powietrza są nie tylko bardzo chorobotwórcze, lecz także śmiercionośne. Czy wiesz, że w ponad trzydzieści polskich miast jest w pierwszej pięćdziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast Europy? Chociażby to jest już zdecydowanie wystarczającym powodem, aby na poważnie zainteresować się tym, jak możemy chronić swoje zdrowie przed skutkami zanieczyszczenia powietrza.

Bronią, po którą możemy sięgnąć, są oczywiście maski antysmogowe dostępne między innymi w sklepie internetowym Dragonmask. Chociaż jeszcze kilka lat temu ich widok na naszych ulicach nie był szczególnie popularny, dziś wyraźnie widać, że to się zmienia. Rośnie świadomość i chęć ochrony swojego zdrowia i życia, dlatego tego typu produkty na stałe weszły do użycia. Maski antysmogowe do biegania oraz inne – aktualnie jest to nasza codzienność, choć kiedyś kojarzyły się nam głównie z mieszkańcami dalekiej Azji.

Jaka maska przeciwsmogowa będzie najlepsza?

Jeżeli jest to dla ciebie nowy temat, na pewno zastanawiasz się, po jaki produkt sięgnąć. Rzeczywiście warto przyłożyć się do wyboru, ponieważ opcji jest wiele, a maska masce nierówna, tak jak w przypadku wielu innych produktów. Na pewno powinna być to maska przeciwsmogowa z filtrem, który można wymieniać – ważne jest, aby nie przekraczać dozwolonego czasu noszenia filtra. To produkty, które są w stanie wychwytywać aż 99.9% szkodliwych pyłów (PM1,0, PM2,5 i PM10), a także kurzu, spalin, dymu tytoniowego i 99,97% zanieczyszczeń ze wdychanego powietrza.

Tym, na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze maski, jest jej rozmiar. Aby ochrona była skuteczna, produkt musi być idealnie dopasowany do twarzy. Antysmogowa maska, aby była skuteczna, nie może odstawać od twarzy.

 

Maski antysmogowe do biegania i nie tylko

Ze względu na skalę zanieczyszczeń wokół nas, oczywistym wyborem są także maski antysmogowe na rower. Aktywność na świeżym powietrzu, szczególnie w sezonie grzewczym, jest jak najbardziej wskazana (o ile normy zanieczyszczenia powietrza nie są znacznie przekroczone), ale konieczne jest również zadbanie o zasady bezpieczeństwa. W XXI wieku to, jak widać, nie jedynie kwestia kasku czy ochraniaczy.

Sporym ułatwieniem jest rozróżnienie także na maski antysmogowe sportowe oraz casualowe. Dzięki temu można wybrać odpowiednio pod względem tego, jak planujemy danego dnia spędzać czas.

Czy maski antysmogowe działają?

Wiele osób zastanawia się nad skutecznością masek antysmogowych. Jaka jest prawda na ten temat? Oczywiście, że chronią nas one przed zanieczyszczeniami powietrza i w dzisiejszych czasach stanowią prawdziwe must have. Trzeba także jednak zauważyć, że modeli takich produktów jest wiele, istotne jest więc to, żeby wybierać mądrze. W sklepie internetowym Dragonmask znajdziesz maski antysmogowe z certyfikatem, dzięki czemu masz pewność skutecznej ochrony.

Maski przeciwsmogowe z filtrem HEPA zawsze warto mieć przy sobie – w torebce, w aucie. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przydadzą. Co ciekawe, sprawdzają się one, nie tylko chroniąc nas przed zanieczyszczeniami powietrza, ale okazały się pomocne również podczas pandemii. Maska antysmogowa do biegania czy na zwykły spacer – już wiesz, czego szukać.

Materiał promocyjny