Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Serpentyny są zamknięte. Policja wlepia mandaty

24.11.2022 17:00 | 8 komentarzy | 3 165 odsłony | Łukasz Dulowski
Na odcinku drogi powiatowej z Regulic do Rynku w Alwerni obowiązuje zakaz ruchu. Taka sytuacja, jak co roku, potrwa zapewne do wiosny.
8
Serpentyny są zamknięte. Policja wlepia mandaty
Żeby dojechać z Regulic do Rynku w Alwerni, możemy wybrać trasę przez Spaloną (ul. Prusa) i dalej szosą wojewódzką 780 (ul. Mickiewicza), a potem Skłodowskiej-Curie i Gęsikowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„I jaka reakcja kierowców? Żadna. Jak jeździli, tak i teraz jadą. A wystarczyłoby postawić szlaban, nawet go nie zamykać... Ale najlepiej jak za króla Ćwieczka - usypać potem górę śniegu lub coś innego - to jeden z komentarzy na urzędowym, facebookowym profilu „Gmina Alwernia".

„Za to policja ma co robić" - stwierdza inna mieszkanka.

Przypomnijmy, że przy Korycińskiego w Alwerni (górna część serpentyn) znajduje się komisariat policji. Funkcjonariusze nawet z okien widzą, czy kierowcy jeżdżą serpentynami, łamiąc zakaz ruchu.

W środę, według relacji mieszkańców - policjanci ustawili się przy komisariacie i zatrzymywali kierowców, którzy - wbrew zakazowi ruchu - jechali serpentynami.

Około 700-metrowy odcinek tej drogi jest na zimę zamykany przez zarządcę, czyli Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie. Utrzymywanie tej trasy w okresie zimowym byłoby, według PZD, bardzo kosztowne, a jazda tamtędy była i tak bardzo niebezpieczna.

500 zł wynosi mandat za jazdę samochodem drogą, na której obowiązuje zakaz ruchu.