Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów?

21.11.2022 11:35 | 0 komentarzy | 655 odsłon | red

Materiał promocyjny

Prawidłowa higiena jamy ustnej polega na czyszczeniu zębów, dziąseł, a także przestrzeni międzyzębowej w dokładny sposób, aby niwelować rozwój bakterii oraz usuwać jak największą ilość kamienia nazębnego. Obecnie istnieje wiele możliwości, dzięki którym zadbamy o nasze zęby w sposób profesjonalny, jednocześnie przebywając w zaciszu domowym. Warto poznać produkty, które nam w tym pomogą.
0
Jak używać szczoteczki sonicznej do zębów?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szczoteczka soniczna – czym różni się od tradycyjnej?

Tradycyjne szczoteczki do zębów nie są tak dokładne jak szczoteczki soniczne. Przede wszystkim są one mniej abrazyjne, co oznacza, że ich stosowanie nie powoduje dużego ścierania naturalnych substancji, jakie są na zębach. Poza tym są również mniej inwazyjne niż szczoteczki manualne, ponieważ są one bardziej delikatne dla dziąseł. Są więc polecane szczególnie osobom, które mają problemy z zapaleniem dziąseł lub ich nadmiernym krwawieniem.

Szczoteczki soniczne czy elektryczne – które wybrać?

Tak naprawdę szczoteczka soniczna jest rodzajem szczoteczki elektrycznej. Posiada ona podłużną główkę, która przypomina swoim kształtem szczoteczkę manualną. Ma także zbudowany akumulator oraz elektryczny silnik, dzięki któremu może ona wykonywać ograniczone ruchy soniczne z boku na bok. Jest ona często mylona ze szczoteczką elektryczną z okrągłą główka, w rezultacie oba te rodzaje urządzeń bazują na podobnej zasadzie.

Jak prawidłowo posługiwać się szczoteczką soniczną?

Tak jak w przypadku każdej metody mycia jamy ustnej, najważniejsza jest regularność oraz dokładność. Nie powinniśmy skupiać się jedynie na wyczyszczeniu zębów, ale także zadbać o nasze dziąsła, język i podniebienie. Należy także dokładnie wyczyścić wszystkie przestrzenie międzyzębowe, ponieważ tam gromadzą się najczęściej bakterie, powodujące próchnicę oraz stany zapalne jamy ustnej i dziąseł. Szczotkowanie zębów powinno trwać około dwóch minut i być wykonywane po każdym posiłku. Bardzo ważnym jest również to, by dok ładnie wyczyścić także wewnętrzną stronę naszych zębów – tam bowiem pojawia się kamień. Jeżeli używamy szczoteczki sonicznej po raz pierwszy, ważne jest, by prawidłowo skierować jej powierzchnię czyszczącą. Końcówka powinna być przyłożona pod kątem około 45 stopni w kierunku linii naszych dziąseł. Dodatkowo warto jest wykonywać ruchy tzw. „wymiatające” zanieczyszczenia i bakterie.

Czy szczoteczka soniczna jest bezpieczna dla naszych zębów?

Tak, posiada bowiem delikatne włókna, które chronią nasze zęby i dziąsła przed uszkodzeniami. Stąd też są one szczególnie polecane osobom, które cierpią na nawracające zapalenia dziąseł. Przede wszystkim jednak najważniejsze jest prawidłowe jej używanie. Nie powinniśmy dociskać końcówki do zęba – a jedynie lekko nią dotknąć jego powierzchnie. Ponadto, szczoteczki soniczne są także bezpieczne dla szkliwa. Nie wahaj się więc dłużej i zapoznaj się z naszym bogatym asortymentem szczoteczek sonicznych w sklepie Domowy Stomatolog! Znajdziesz tu różne modele i marki, które są odpowiednie dla każdego. Wszystkie nasze produkty są doskonałej jakości i posiadają gwarancję. Dzięki nam Twój uśmiech będzie jeszcze bardziej olśniewający!

 

Materiał promocyjny