Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Miasta przyjazne zwierzętom w Polsce

31.10.2022 15:08 | 0 komentarzy | 2 151 odsłony | red

Materiał promocyjny

Posiadacze zwierząt domowych często zwracają uwagę na różnego rodzaju udogodnienia, jakie przygotowano z myślą o ich pupilach. Najczęściej są to rozwiązania dla psów z uwagi na to, że zwierzęta te powszechnie towarzyszą ludziom nie tylko w domowym zaciszu, ale też na spacerze i w wielu innych sytuacjach. Czy polskie miasta są przyjazne zwierzętom? Na jakie udogodnienia można liczyć?
0
Miasta przyjazne zwierzętom w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Duże miasta są coraz bardziej przyjazne zwierzętom

Specjalne parki, w których psy mogą swobodnie pobiegać i poskakać przez przeszkody. Ograniczenie rozsypywania soli na chodnikach w zimie, która mogłaby uszkadzać delikatne łapy zwierząt. Liczne pojemniki na zwierzęce odchody wraz z darmowymi torebkami lub woreczkami do ich posprzątania. Możliwość odwiedzania kawiarni w asyście psa lub kota. Powszechne wystawianie misek z wodą dla zwierząt podczas cieplejszych miesięcy roku. To tylko kilka spośród wielu udogodnień, na jakie mogą liczyć posiadacze zwierząt w dużych miastach. Nic dziwnego, że wielu mieszkańców takich miejscowości, jak Kraków, Warszawa lub Wrocław decydują się na zaopiekowanie się zwierzęciem domowym. W mieście nie brak miejsc rekreacyjnych, gdzie można pójść na spacer z psem, nie brak również lecznic, sklepów zoologicznych, a także chętnych osób, które odpłatnie lub w ramach wolontariatu pomogą w opiece nad zwierzakiem w czasie nieobecności lub choroby opiekuna.

Rozważasz przeprowadzkę? Sprawdź, czy nowe miejsce będzie przyjazne zwierzętom

Opieka nad zwierzęciem to duża odpowiedzialność. W wielu domach pies, kot lub inny pupil jest traktowany jak pełnoprawny członek rodziny. Nic dziwnego, że przy planowaniu wczasów lub przeprowadzki brane pod uwagę są nie tylko potrzeby ludzkich domowników, ale i zwierzaków. Przeglądając ogłoszenia wiele osób zwraca więc uwagę na takie kwestie, jak bliskie sąsiedztwo parku albo własny ogródek przydomowy, który pozwoli wypuścić psa lub królika na jakiś czas w ciągu dnia. Nie bez znaczenia jest również metraż mieszkania – w bardzo małej kawalerce trudno będzie pomieścić się dwuosobowej rodzinie z dużym psem.

Trendy te obserwują również deweloperzy. Coraz częściej mieszkania parterowe są wyposażane w ogródki, a na terenach osiedli powstają większe zieleńce i miejsca, gdzie można wyjść z psem lub kotem. Wystarczy zerknąć na mieszkania na sprzedaż Kraków z rynku pierwotnego, by się o tym przekonać.

Co ciekawe, wśród posiadaczy zwierząt popularnością cieszą się nie tylko mieszkania na osiedlach oddalonych od centrum, które z założenia są spokojniejsze i bardziej zielone. W praktyce bowiem to centra miast mają również sporo do zaoferowania posiadaczom zwierząt: dobre sklepy zoologiczne, salony fryzjerskie dla zwierząt, specjalne wybiegi dla psów, różnego typu eventy dla posiadaczy zwierząt i wiele innych. Jedno jest pewne – miasta są dziś bardziej przyjazne dla zwierząt i choć mogłoby się wydawać, że w dość mocno zabudowanej przestrzeni trudno o miejsce dla czworonoga, to widać, że jednak wielu osobom udaje się dzielić domową przestrzeń z psem, kotem, królikiem lub innym zwierzakiem.

 

Materiał promocyjny