Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

BABICE. Miłość przyszła niespodziewanie

06.10.2010 09:57 | 0 komentarzy | 6 333 odsłon | red
Dwadzieścia par małżeńskich otrzymało we wtorek nadane przez prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie, z okazji jubileuszu Złotych Godów.
0
BABICE. Miłość przyszła niespodziewanie
Danuta i Zdzisław Kwiatkowscy z Jankowic świętowali 50. rocznicę ślubu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwadzieścia par małżeńskich otrzymało we wtorek nadane przez prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie, z okazji jubileuszu Złotych Godów.

- Od urodzenia mieszkaliśmy w jednej wsi. Całkiem niedaleko od siebie. Znaliśmy się od najmłodszych lat. Potem niespodziewanie przyszła miłość – opowiada Danuta Kwiatkowska z Jankowic, świętująca z mężem Zdzisławem 50. rocznicę powiedzenia sakramentalnego “tak”.
Dostojni jubilaci doczekali się siedmioro wnucząt i dwóch prawnuków.
- Najważniejsze to pomagać sobie nawzajem. Przeszliśmy różne choroby. Dziękować Bogu, doczekaliśmy takiego pięknego jubileuszu – mówi Danuta Kwiatkowska.
Jej małżonek Zdzisław do dziś hoduje gołębie. Ma ich niespełna dwadzieścia. Śmieje się, że od tych ptaków mocniej kocha tylko swoją żonę.

Podczas wtorkowej uroczystości w babickim urzędzie gminy wójt Roman Warchoł, życząc jubilatom stu lat pożycia, wręczył im medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez prezydenta RP.
Wśród nich znalazło się osiem par z Zagórza: Stanisława i Stanisław Celarek, Władysława i Stanisław Kotlarz, Stefania i Augustyn Lichota, Danuta i Stefan Likus, Zdzisława i Stanisław Likus, Genowefa i Roman Michalik, Władysława i Jan Taborscy, Krystyna i Stanisław Wicher,
pięć z Babic: Józefa i Jan Gaudyn, Krystyna i Władysław Osadziński, Zofia i Jan Szczurek, Zofia i Stanisław Śmiech, Antonina i Julian Wiatrak,
trzy z Mętkowa: Janina i Józef Kosowscy, Janina i Jan Kozak, Władysława i Tadeusz Lelito,
dwie z Rozkochowa: Stanisława i Józef Pierzchała, Rozalia i Józef Winiarscy
oraz Danuta i Zdzisław z Jankowic i Janina i Władysław Wątroba z Wygiełzowa.
(MK)