Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowska policja ma dwa nowe motocykle (ZDJĘCIA, WIDEO)

27.10.2022 10:59 | 1 komentarz | 3 112 odsłony | Natalia Feluś

Dwa nowe motocykle marki BMW trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Każdy z nich kosztował 127,5 tys. zł. Funkcjonariusze od września przejechali już 1000 km patrolując drogi powiatu chrzanowskiego.

1
Chrzanowska policja ma dwa nowe motocykle (ZDJĘCIA, WIDEO)
Policja w Chrzanowie ma dwa nowe motocykle. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Motocyklami marki BMW mogą kierować czterej policjanci z chrzanowskiej komendy, którzy zostali do tego przeszkoleni. Odbyli oni specjalny kurs z techniki jazdy motocyklami na torze w Poznaniu. W szkoleniu uczestniczyło 905 policjantów z całej Polski.

Motocykle ponownie na komendzie

Nowy nabytek trafił do chrzanowskiej policji we wrześniu. Od tego czasu policjanci patrolując ulice powiatu chrzanowskiego przejechali już 1000 km. Jak podaje Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa KPP w Chrzanowie, kiedyś tutejsza komenda miała motocykle, ale od wielu lat już ich nie ma do dyspozycji. Dlatego też - jak zauważają funkcjonariusze - mieszkańcy powiatu nie raz są zaskoczeni widząc policjantów ruchu drogowego patrolujących teren na jednośladach.

Przydatny sprzęt

Motocykle BMW są zasilane dwucylindrowymi silnikami o pojemności 1254 cm3, mają 136 koni mechanicznych.

- Każdy z nich ma na wyposażeniu gaśnicę, apteczkę, latarki, dwa głośniki, światła uprzywilejowane i nowe oznakowanie z kolorem seledynowym - wymienia mł. asp Ireneusz Czerwonka.

Policjanci przyznają, że motocykle pomagają w sytuacjach, gdzie ciężko jest dojechać na miejsce zdarzenia radiowozem. Ponadto patrolują drogi podczas jazdy i wyłapują wykroczenia kierowców.

Motocykle zostały kupione przez Komendę Główną Policji ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko".