Nie masz konta? Zarejestruj się

Tenczynek

Za nami pierwsze TENczynki, czyli dożynki w Browarze Tenczynek (WIDEO, ZDJĘCIA)

24.09.2022 22:00 | 0 komentarzy | 8 518 odsłon | Michał Koryczan

Uroczyste rozlewanie piwa marcowego, zwiedzanie browaru, degustacje oraz koncerty czekały na uczestników pierwszych w historii TENczynek. Imprezy, która wedle zapowiedzi ma być organizowana co roku.

0
Za nami pierwsze TENczynki, czyli dożynki w Browarze Tenczynek (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dwudniowe TENczynki, czyli czyli święto wszystkiego, co jest związane z Browarem Tenczynek i jego okolicą, przyciągnęło ponad 3 tysiące osób. Zarówno miejscowych, jak i ludzi z innych zakątków kraju.

- To pierwsze nasze dożynki, ale nie ostatnie. Impreza będzie wracała co roku w okolicach tego terminu, kiedy zbiera się szyszki chmielowe. Tak jak z tego chmielnika znajdującego się przed browarem. Chcieliśmy pokazać browar mieszkańcom z okolic oraz naszym inwestorom po trzech latach inwestycji, które pochłonęły około 50 milionów złotych. Inwestycje były prowadzonych równocześnie na różnych poziomach. Od taproomu, poprzez destylarnię oraz warzelnię, i leżakownię, gdzie pojawiło się wiele zmian, aż po maszynę do dezalkoholizacji. Chcieliśmy wszystkim pierwszy raz pokazać jak to w ogóle wygląda i jak ten browar się zmienił - mówi Przemysław Bobrowicz, dyrektor ds. marketingu w Browarze Tenczynek.

Podczas TENczynek odbyło się uroczyste rozlewanie świeżego piwa marcowego, uwarzonego specjalnie na tę okazję według unikalnej 100-letniej receptury.

Chętni mogli go spróbować. Podobnie jak lokalnych produktów i potraw. Było też coś dla duszy, bo na wydarzeniu nie brakowało muzyki na żywo, m.in. w wykonaniu jazzowego trio w składzie: Marek Pospieszalski, Max Mucha i Qba Janicki.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Browaru Tenczynek, w tym jej najnowszej części - taproomu, który już niedługo ma zostać otwarty.

- To będzie bardzo jakościowe bistro, w którym będzie można spróbować autorskiej kuchni i naszych wszystkich alkoholi - mówi Przemysław Bobrowicz.


Czytaj również

Piłkarska sobota. Pierwsza porażka Świtu, wysokie zwycięstwa Korony i Ruchu (ZDJĘCIA)

Kto ma obowiązek wyłożyć trutkę na szczury?

Autobus jeździ przepełniony. Będzie dodatkowy kurs

Trzebinia rozklepała Clepardię (WIDEO, ZDJĘCIA)

Laptopy i drukarki trafiły do klubów piłkarskich

Otwarcie przejazdu ulicą 29 Listopada pod wiaduktem przesunięte