Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Największe mity związane z wyciskaniem soków

15.09.2022 14:33 | 0 komentarzy | 421 odsłon | red

Materiał promocyjny

Jeśli Wy też uwielbiacie soki świeżo wyciskane, z pewnością regularnie poszukujecie nowych pomysłów i inspiracji. Bardzo możliwe jednak, że w ten sposób “udało wam się” nadziać na informacje kompletnie nieprawdziwe, czyli mówiąc wprost - mity. Dziś postaramy się wyjaśnić kilka najczęściej występujących z nich.
0
Największe mity związane z wyciskaniem soków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sokach nie należy łączyć warzyw i owoców

Wiele osób mylnie uważa, że łączenie warzyw i owoców w soku nie jest zalecane. Warto bowiem wiedzieć, że nie jest to prawda. O ile bowiem spożywanie owoców i warzyw w jednym posiłku może doprowadzić do pojawienia się niestrawności, o tyle nie jest to efekt, który pojawia się u każdego. Co więcej, w przypadku soków absolutnie tak się nie dzieje. Wręcz przeciwnie - a to dlatego, że soki owocowo-warzywne są trawione dużo szybciej, niż warzywa i owoce spożywane w całości.

Niezależnie więc, jakie owoce i warzywa lubicie, możecie śmiało łączyć je ze sobą przygotowując soki wyciskane. Nie ma bowiem absolutnie żadnego niebezpieczeństwa związanego z tym, że będą one zalegać w naszym organizmie po spożyciu soku.

Nie powinno się pić soków po godzinie 18.

Kolejnym błędnym założeniem jest to, że soki owocowe nie powinny być spożywane po godzinie osiemnastej. Mit ten bierze się z jeszcze innego mitu, jakoby posiłki spożywane po tej godzinie miały przyczyniać się do tycia - tymczasem badania potwierdziły już, że godzina spożywania posiłku nie jest ani trochę tak ważna, jak to, z jakich składników dany posiłek jest wykonany.

Owszem, z przyczyn zdrowotnych odradza się spożywanie ciężkich i obfitych posiłków na ok. 90-120 minut przed snem. Godzina, jaką wskazuje zegarek nie ma tu jednak żadnego znaczenia. Dokładnie taka sama zasada  obowiązuje, jeśli chodzi o soki świeżo wyciskane  - możecie śmiało spożywać je zarówno o 9:00 rano, jak i o 21:00 wieczorem, byle w odpowiednich ilościach i nie bezpośrednio przed snem.

Dieta sokowa to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów bez wysiłku

Niestety, teraz pora na wiadomość, która zasmuci wielu z Was. O ile soki wyciskane są bez wątpienia bardzo korzystne dla zdrowia, to nie istnieje żadna dieta sokowa, która pozwoli Wam zrzucić zbędne kilogramy bez odpowiedniego samozaparcia oraz ćwiczeń. Pamiętajcie, że nie ma czegoś takiego, jak dieta-cud. Zdrowe odżywianie jak najbardziej pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale musi być uzupełnione odpowiednimi ćwiczeniami.

Byle jaka dieta także nie zna egzaminu. Jeśli chcecie zacząć naprawdę zdrowo się odżywiać - skonsultujcie się z dietetykiem. Dobierze on indywidualny, ustalony pod Wasze potrzeby plan żywieniowy i podpowie, z jakich składników powinniście korzystać, a jakich unikać jak ognia.

Sok powinien być klarowny

To absolutnie nieprawda, że soki świeżo wyciskane powinny być klarowne - choć, oczywiście, warto je spożywać, ponieważ i one zawierają w sobie masę witamin i oferują masę cennych właściwości odżywczych. Okazuje się jednak - co może zaskoczyć wielu z Was - że to soki mętne są o wiele bardziej korzystne dla ludzkiego zdrowia. Im bardziej gęsty sok, tym zawiera bowiem więcej błonnika - a ten ogranicza wchłanianie cukrów z owoców.

Oczywiście, dochodzi tu jeszcze kwestia tego, że nie każda osoba przecież lubi mętne, gęste soki. Mimo wszystko jednak warto, choćby od czasu do czasu, włączyć je do swojej diety - nawet, jeśli dalej dominować w niej będą soki klarowne.

Materiał promocyjny