Jolanta Niedzielczyk z Chrzanowa zdobyła siedem złotych medali kajakarskich mistrzostw świata weteranów

16.08.2022 13:00 | 1 komentarz | 4 539 odsłony | Marek Oratowski
Zawodniczka z Chrzanowa została multimedalistką bardzo udanych mistrzostw świata w kajakarskim sprincie masters w Bydgoszczy. Polacy zdominowali rywali.
1
Jolanta Niedzielczyk (z przodu) złoto wywalczyła m.in. w K2 kobiet w parze z Elżbietą Hoffmann, fot. Facebook

Na starcie pojawiło się 300 kajakarskich weteranów z 17 krajów. Klasyfikację medalową imprezy zdominowali biało-czerwoni, którzy wywalczyli 108 medali (40 złotych, 33 srebrnych, 35 brązowych). Chociaż spodziewano się dominacji gospodarzy, to jej skala zaskoczyła samych zawodników i obserwatorów.

Walnie do takiego wyniki przyczynia się Jolanta Niedzielczyk z Chrzanowa, emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego. Solidne przygotowania przyniosły efekt. Na siedem startów zdobyła siedem złotych medali.

„Trochę trwało, zanim przyswoiłam i uwierzyłam w to, co się wydarzyło w miniony weekend" - napisała zawodniczka na swoim profilu na Facebooku. Złote krążki wywalczyła w K1 i K2 (na 200 m i 500 m), oraz w mikstach K2 na 200 i 500 metrów oraz w K4 na 500 metrów.