Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sztywni na Pol`and`Rock

14.08.2022 16:00 | 1 komentarz | 1 393 odsłona | Michał Koryczan

Chrzanowski zespół rockowy Sztywny Pal Azji wystąpił po raz pierwszy na Pol`and`Rock Festival, czyli dawnym Przystanku Woodstock. Zagrał na dużej scenie w pierwszym dniu tej muzycznej imprezy.

1
Sztywni na Pol`and`Rock
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
- Było bardzo gorąco. Na scenie to chyba nawet ze 40 stopni. Wyszliśmy pełni energii. Jeśli chodzi o wykonanie, to zrobiliśmy to na maksa. Natomiast jeszcze miało być show. Tymczasem nie dało się ruszyć nogą. Był potworny upał, słońce świeciło prosto w twarz. Szkoda, że nie zagraliśmy troszkę później. Mimo to nasz koncert bardzo się podobał Jurkowi Owsiakowi - mówi Jarosław Kisińki, lider grupy i tekściarz.
Przypomina, że pierwotnie Sztywny Pal Azji był zaproszony na małą scenę. Gdy okazało się, że na festiwalu nie pojawi się The Exploited, organizatorzy zdecydowali, że to Sztywny Pal Azji zastąpi szkocką grupę punkową na dużej scenie.
- Nie poczuliśmy do końca klimatu festiwalu, ale z moich obserwacji wynika, że jest podobny do początków Jarocina w latach 80. Oczywiście Pol`and`Rock Festival jest o wiele większy i organizacja jest świetna, ale klimat jest taki jarociński. Przed koncertem było spotkanie z zespołem. Przyszli na nie sami młodzi ludzie. O dziwo znali zespół, piosenki, teksty. To jest fajne, gdy widzimy tych nastolatków bawiących się i śpiewających nasze kawałki pod sceną w czasie koncertów - mówi Jarosław Kisiński.
W październiku światło dzienne ma ujrzeć nowy album Szpala. Jak mówi Jarosław Kisiński, płyta jest już nagrana.
- Znajdzie się na niej jedenaście utworów. Dziesięć zupełnie nowych i jedna z lat 80., którą zagraliśmy tylko na paru koncertach. Teraz ją odświeżyliśmy, nadając jej poniekąd nowe życie. Pasuje idealnie na ten album - podkreśla Jarosław Kisiński.