Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakim obszarem nauki jest psychokryminalistyka? Czego się nauczysz?

27.07.2022 22:30 | 0 komentarzy | 1 603 odsłona | red

Materiał promocyjny

Chcesz dowiedzieć się, jakie okoliczności skłaniają ludzi do popełniania przestępstw? Kierunkiem studiów, który powinien Cię zainteresować jest psychokryminalistyka.
0
Jakim obszarem nauki jest psychokryminalistyka? Czego się nauczysz?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Psychokryminalistyka – czym zajmuje się ta dziedzina nauki?

Stosunkowo nowym obszarem nauki jest psychokryminalistyka. Bazuje na aspektach psychologicznych, wyjaśnia najważniejsze wyzwania, z jakimi boryka się kryminologia. W psychokryminalistyce skupionych jest wiele dziedzin naukowych. Oczywiście są to elementy psychologii i kryminalistyki, ale także kryminologia, socjologii, pedagogiki, prawa czy resocjalizacji. Na tych studiach można więc zdobyć obszerną wiedzę umożliwiającą pracę z przestępcami. Można zrozumieć mechanizmy ich działania, motywy postępowania, jak i wyszukać sposoby, dzięki którym resocjalizacja przebiegnie w znacznie lepszy sposób. Praktycznie dla każdego człowieka jest nadzieja, trzeba tylko znaleźć sposób, aby zmienić jego myślenie na znacznie lepsze.

Dlaczego psychokryminalistyka to ciekawy kierunek studiów?

Od razu warto zaznaczyć, że psychokryminalistyka jest nową dziedziną nauki. Można jednak już ją znaleźć na wielu polskich uczelniach, zarówno publicznych, jak i prywatnych, dlatego edukacja w tym zakresie nie będzie problematyczna. Nauczanie na tym kierunku może być bardzo rozwijające dla osób chcących pracować z przestępcami różnego stopnia. Specjalizacja psychokryminalistyczna daje również szansę na rozwój zawodowy, można wybrać ten kierunek jako dopełnienie studiów resocjalizacyjnych czy kryminologicznych. Będzie również świetnym dodatkiem do studiów psychologicznych, jako specjalizacja w konkretnej dziedzinie bardzo przydatna do pracy z przestępcami.

Psychokryminalistyka – możliwości po ukończeniu studiów

Po studiach psychokryminalistycznych ma się duże perspektywy zawodowe, co jak najbardziej jest dobrą wiadomością dla absolwentów. Zatrudnić można się w policji, służbie granicznej, służbie miejskiej, agencji detektywistycznej, a także w innych obszarach wymiaru sprawiedliwości. Praca dostępna jest oczywiście także w służbie więziennej, a także w młodzieżowych ośrodkach resocjalizacyjnych i zakładach poprawczych.

Po studiach można wybrać konkretny obszar pracy, czy z typowymi przestępcami, czy młodocianymi. Warto już w trakcie ich trwania podjąć decyzję, jaki obszar jest dla nas najbardziej interesujący. Umożliwi to rozwijanie się w tym kierunku, doskonalenie umiejętności i zdobywanie wiedzy bardzo przydatnej w pracy zawodowej.

Materiał promocyjny