Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Józefa Rejdych świętowała setne urodziny

04.11.2010 18:59 | 1 komentarz | 3 634 odsłony | red
W czwartek Józefa Rejdych obchodziła okrągłą, setną rocznicę urodzin. Sędziwa jubilatka nie czuje się, ani nie wygląda na swoje lata. Ma duże poczucie humoru i jest bardzo towarzyska.
1
CHRZANÓW. Józefa Rejdych świętowała setne urodziny
Pani Józefa Rejdych ze swoim pięcioletnim praprawnukiem Hubertem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek Józefa Rejdych obchodziła okrągłą, setną rocznicę urodzin. Nie czuje się, ani nie wygląda na swoje lata. Ma duże poczucie humoru i jest bardzo towarzyska.

Stulatka świętowała jubileusz w gronie rodziny, przyjaciół oraz przedstawicieli władz samorządowych. Nie zabrakło szampana, tortu i listów gratulacyjnych.

- Mimo zaawansowanego wieku jest w dobrej formie, rozumie co się do niej mówi, śpiewa, żartuje – zapewnia Grażyna Brodzik, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Nefrologii w chrzanowskim szpitalu, która opiekuje się panią Rejdych.

Józefa Rejdych urodziła się 31 października 1910 r. w Tomicach koło Wadowic. Po wojnie, którą spędziła w Trzebionce, przeniosła się do Chrzanowa. Do Domu Opieki w Chrzanowie trafiła 4 lata temu. Miała dwóch mężów. Doczekała się dwóch wnuków, trzech prawnuków i jednego praprawnuka.

- Najbardziej lubi przesiadywać wśród ludzi i obserwować co się dzieje, uwielbia towarzystwo, choć czasami zdarza jej się przekląć – uśmiecha się Zdzisław Józefowicz, wolontariusz.

Na pytanie, jak dożyć do stu lat, Józefa Rejdych odpowiada: – Trzeba znaleźć czas na odpoczynek, chudo się odżywiać i nie wolno palić papierosów.
(NL)