Krzeszowice

Maratończycy przejechali na rowerach z Krzeszowic do Częstochowy (ZDJĘCIA)

10.07.2022 10:00 | 0 komentarzy | 2 889 odsłony | Marek Oratowski
W sobotę z Rynku w Krzeszowicach na 160-kilometrową trasę wyruszyli uczestnicy Ultra Jura MTB Maratonu. W tym gronie byli także zawodnicy z powiatu chrzanowskiego.
0
Zawodnicy wyjeżdżają na trasę z Rynku w Krzeszowicach, fot. Kacper Ropka

Zawodnicy poruszali się Szlakiem Orlich Gniazd, poprowadzonym po różnej nawierzchni. Start nastąpił o godzinie 7 na Rynku w Krzeszowicach. Meta była w Częstochowie. Na trasie organizatorzy przygotowali sześć bufetów. Suma przewyższeń to 2340 m, a więc trasa była naprawdę trudna.

Na starcie stanęło 112 zawodników. Wygrał Przemysław Maciejowski z Zabierzowa z czasem 7 godzin 13 minut i 15 sekund.

W stawce znalazło się kilku reprezentantów Ocynkownia Śląsk SCHC Team Chrzanów. Najszybszy z nich okazał się Kamil Filipek z Chrzanowa (15. lokata - 7 godzin 58 minut i 20 sekund). Kolejne miejsca zajęli jego klubowi koledzy Andrzej Hapek (22. lokata - 8 godzin 15 minut i 20 sekund) i Marcin Kalita (36. miejsce - 9 godzin 10 minut i 38 sekund).

Ostatni zawodnik minął linię mety po ponad 13 godzinach. Obejrzyjcie zdjęcia wykonane na starcie przez Kacpra Ropkę.