Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Piórnik bez wyposażenia – jaki wybrać?

07.07.2022 17:20 | 0 komentarzy | 1 630 odsłona | red

Materiał promocyjny

Chociaż piórniki z wyposażeniem mogą nieco ułatwiać skomplementowanie wyprawki szkolnej, to modele bez wyposażenia pozwalają na samodzielny wybór wszystkich niezbędnych akcesoriów, w tym także ich jakości. Jaki piórnik wybrać i w co go wyposażyć, żeby młodemu uczniowi niczego nie zabrakło? Piórniki bez wyposażenia dobiera się głównie pod kątem ich pojemności, trwałości oraz potrzeb dziecka, które zmieniają się wraz z wiekiem i każdą kolejną kończoną klasą.
0
Piórnik bez wyposażenia – jaki wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piórniki bez wyposażenia – dwukomorowe, trzykomorowe i saszetki

Dwu i trzykomorowe piórniki bez wyposażenia to częsty wybór dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją naukę w szkole podstawowej. Najpopularniejsze są tradycyjne modele w prostokątnym kształcie, zwykle usztywniane, z dwoma lub trzema zamkami błyskawicznymi po bokach. Tego rodzaju piórniki uznawane są za najbardziej pojemne – można zmieścić w nich zarówno podstawowe przybory jak ołówek, długopis, pióro, czy gumka, jak i dodatkowe, w tym kredki, flamastry, czy linijki.

Czy trzecia komora w piórnikach bez wyposażenia jest potrzebna? To zależy od indywidualnej sytuacji, dlatego warto przemyśleć, jakie artykuły będzie trzeba w nich zmieścić. Trzecia komora może okazać się miejscem niezbędnym na artykuły takie jak na przykład dodatkowe przybory geometryczne albo plastyczne.

Jednokomorowe piórniki bez wyposażenia to najczęściej saszetki i tuby, zwykle nieusztywniane. Choć mają one mniejszą pojemność, świetnie nadają się dla starszych dzieci, młodzieży, czy osób dorosłych, które potrzebują łatwej dostępności do niezbędnych przyborów jak długopisy czy ołówki.

Dobór piórnika do wieku i potrzeb dziecka

Wybierając piórniki bez wyposażenia, zaleca się zwracać uwagę na ich trwałość, w tym między innymi działanie zamków błyskawicznych czy pokrycie wodoodporną tkaniną z zewnątrz. Sama jakość piórnika to jednak nie wszystko – żeby właściwie spełniał on swoje zadanie, powinien być odpowiednio dobrany do potrzeb tego, kto będzie z niego korzystał.

W pierwszych latach nauki w szkole niezbędnych jest wiele artykułów takich jak kredki ołówkowe i świecowe, flamastry w różnych kolorach, gumka do ścierania, temperówka, nożyczki, linijka, pióro, długopis, czy ołówek. Ze względu na ich dużą ilość, to właśnie dwukomorowe i trzykomorowe piórniki bez wyposażenia są w takiej sytuacji najbardziej polecane. Przegródki tworzone z elastycznej gumki, w których można układać poszczególne przybory, pomagają utrzymać wśród nich porządek.

Zwykle od 4 klasy szkoły podstawowej młodzi uczniowie nie potrzebują już tak wielu kredek czy flamastrów, za to zaczynają korzystać z przyborów takich jak cyrkiel czy kątomierz. Odpowiednie dla nich piórniki to zarówno usztywniane prostokątne modele, jak i saszetki, jeśli tylko ich pojemność pozwala na zmieszczenie w nich wszystkiego, co niezbędne podczas lekcji.

Starsze dzieci, młodzież i osoby dorosłe najczęściej przechowują w piórnikach jedynie kilka podstawowych artykułów jak długopisy. W takich okolicznościach zwykle najlepiej sprawdzają się niewielkie saszetki i tuby, w których usztywnienie okazuje się zbędne. Jeśli w pracy, w szkole, bądź na uczelni korzysta się z dodatkowych przyborów, wiele osób decyduje się na zakup dwóch piórników – jeden na najbardziej potrzebne artykuły, drugi na te dodatkowe.

Materiał promocyjny