Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Xiaomi Redmi i Xiaomi Mi - który smartfon lepiej kupić?

29.06.2022 00:00 | 0 komentarzy | 1 555 odsłona | red

Materiał promocyjny

Xiaomi to obecnie jedna z najbardziej znanych i najpopularniejszych firm produkujących smartfony. Marka, która powstała w 2010 roku, znacznie zwiększyła swoją sprzedaż i rozpoznawalność. Obecnie telefony Xiaomi kupują osoby na całym świecie, także w Polsce. Marka ta posiada dwie główne linie smartfonów, a więc Xiaomi Mi i Xiaomi Redmi. Czym różnią się te serie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu marki Xiaomi?
0
Xiaomi Redmi i Xiaomi Mi - który smartfon lepiej kupić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krótka historia marki Xiaomi

Xiaomi to przedsiębiorstwo z 12-letnią historią. Firma powstała w kwietniu 2010 roku i na samym początku starała się upodobnić do marki Apple, a także naśladowało marketing korporacji z nadgryzionym jabłkiem w logo. Szybko jednak Xiaomi nieco zmieniło swój styl i zaczęło proponować produkty stosunkowo tanie, ale wysokiej jakości. Podstawą sprzedaży są smartfony, jednak przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie również smartwatche, automatyczne odkurzacze oraz hulajnogi elektryczne. W Polsce smartfony tej marki stały się dostępne w 2016 roku i od tamtego czasu cieszą się sporą popularnością. Wszystkie telefony Xiaomi cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny i właśnie dlatego są tak lubiane oraz tak często kupowane. Warto dodać, że smartfony tej marki działają w systemie Android z nakładką MIUI i mają opcję dual SIM. Xiaomi ma różne submarki swoich smartfonów, a do dwóch najpopularniejszych należą Xiaomi Mi oraz Xiaomi Redmi.

Xiaomi Mi - cechy smartfonów

Xiaomi Mi to flagowe telefony tej marki, które cechują się najwyższą jakością i najlepszymi rozwiązaniami. Większość modeli, jeszcze tych wprowadzanych w latach 2018-2020, potwierdzała, że w znacznie niższej cenie można stworzyć doskonałe urządzenia, które mają wiele pomocnych funkcji. Trzeba przy tym zaznaczyć, że o ile poprzednie modele rzeczywiście były dosyć tanie, to Xiaomi Mi 12 jest już praktycznie w takiej samej cenie jak smartfony marki Samsung lub Apple. Warto jednak zwrócić uwagę na poprzednie modele takie jak Xiaomi Mi 10 i Xiaomi Mi 11. Obecnie telefony tej marki mogą konkurować z innymi producentami światowymi.

Xiaomi Redmi - czy warto kupić taki telefon?

Xiaomi Redmi to submarka, która od początku produkowała bardziej budżetowe telefony. Przystępna cena oraz dobra specyfikacja to najważniejsze cechy charakterystyczne tych smartfonów. Nawet najnowsze modele są wciąż atrakcyjne pod względem cenowym. Co prawda nie ma tutaj zastosowanych najlepszych rozwiązań i wyjątkowych funkcji, jednak Xiaomi Redmi to dobre rozwiązanie dla wielu osób. W praktyce przekątna ekranu oraz rodzaj aparatu nie rzucają na kolana, ale takie smartfony dobrze sprawdzą się dla zwyczajnych użytkowników, którym nie zależy na bardzo rozwiniętych funkcjach. Warto zwrócić szczególnie uwagę na model Redmi Note 8, w świetnej cenie i o dobrej specyfikacji.

Mi czy Redmi - co wybrać?

Podejmując decyzję o zakupie telefonu marki Xiaomi, warto już na wstępie określić swój budżet. Dla osoby, która jest w stanie więcej wydać na smartfon, lepsze będą modele Xiaomi Mi. Z kolei dla kogoś, komu nie zależy na najnowszych funkcjach, ale za to na dobrej jakości i przystępnej cenie, odpowiednie będą smartfony Xiaomi Redmi. Takie modele są świetnym wyborem również dla seniorów, którzy zwykle nie korzystają z rozwiniętych funkcji. Dla osób, które cenią sobie rozwiązania biznesowe i wysokiej jakości sprzęt, lepszą opcją będą modele z linii Mi. Warto jednak pospieszyć się z zakupem, ponieważ z roku na rok smartfony stają się coraz droższe, a podwyżki nie omijają także marki Xiaomi.

Smartwatche Xiaomi

Marka Xiaomi produkuje nie tylko telefony, ale także inne sprzęty. Dużą popularnością cieszą się smartwatche, na przykład Xiaomi Mi Band 6. Model ten jest tani, a jednocześnie oferuje sporo funkcji. Warto więc go dokupić do swojego telefonu marki Xiaomi.

Materiał promocyjny