Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

O zaletach i wadach pościeli z kory

29.06.2022 00:31 | 0 komentarzy | 415 odsłon | red

Materiał promocyjny

Zakup pościeli to sprawa ważna, do której warto się przyłożyć. Pościel wpływa na komfort i jakość snu, pomaga w zachowaniu odpowiedniej temperatury ciała oraz pomaga w odprowadzaniu wilgoci. Ponieważ na sklepowych półkach znajdziesz multum gatunków i typów pościeli, wybór tej właściwej może zająć trochę czasu. Wiele osób ostatecznie sięga po pościel z kory, która okazuje się wyborem wysoce praktycznym oraz użytecznym. Poniżej przybliżamy charakterystykę pościeli z kory, przedstawiamy jej najważniejsze zalety oraz wskazujemy kiedy i dlaczego okazuje się dobrym wyborem.
0
O zaletach i wadach pościeli z kory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pościel z kory — wybór słuszny, czy nie? Oraz dlaczego — TAK!

Czym jest kora, oraz czy ma ona jakiś związek z korą drzew — takie pytania zadają sobie osoby zupełnie zielone w temacie, które niespecjalnie interesowały się kiedykolwiek tematem pościeli. Oczywiście, tkanina o nazwie kora nie ma nic wspólnego z drzewami, choć wykonywana jest z odmiennych gatunków roślin — bawełnic.

Bawełna jest materiałem wysoce korzystnym w produkcji tkanin i pościeli. Jest wytrzymała, odporna na rozciąganie, gniecenie oraz odkształcenia. Świetnie znosi też wielokrotne pranie — nawet w wysokich temperaturach. Szczególnie jeśli mowa o korze wykonanej w całości z bawełny, pozbawionej domieszek i włókien syntetycznych. Niekiedy znajdziesz też pościel z kory z dodatkiem poliestru, który nieco zmienia jej właściwości — czyni pościel bardziej wytrzymałą oraz sprężystą.

W wyborze pościeli z kory ważna jest także jej gramatura. Polecamy sięgać po pościel o zwiększonej objętości, która odznacza się większą odpornością oraz żywotnością niż pościele cienkie. Choć produkty takie mogą być droższe, to gwarantujemy, że okażą się zakupem udanym.

Rozmiary i inne praktyczne sprawy w czasie zakupu pościeli z kory

Wybierając pościel z kory, warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności rozmiar dostępnych produktów. Powinien on być wpasowany w rozmiary łóżka, na którym będziesz spał, a także pasować do Twojego organizmu. W przypadku osób dorosłych polecamy wybierać pościel z kory 140x200 lub nawet większą. Dodatkowe 20 cm długości może pomóc Ci ogrzać stopy w chłodne zimowe noce. W przypadku łóżek jednoosobowych wystarczy w zupełności pościel o szerokości 90-120 cm. Dla młodszych użytkowników polecamy sięgać po produkty odpowiednio mniejsze: 60x100, 60x120 lub 100x140. W przypadku nastolatków można wykorzystywać konwencjonalne rozmiary dla dorosłych.

Pościel z kory można stosować przez cały rok, choć szczególnie dobrze sprawdza się zimą. W okresie wysokich temperatur polecamy zmieniać grubą pościel z kory na jej nieco cieńszy odpowiednik. Dużą zaletą kory jest fakt, że jej splot uniemożliwia samoczynne zsuwanie się pościeli. Powierzchnia jest lekko chropowata, co gwarantuje jej przyleganie do powierzchni organizmu w czasie snu. Pod tym względem, kora sprawdza się o wiele lepiej niż tkaniny śliskie, które nie gwarantują również komfortu termicznego w czasie snu.

Na koniec warto rozliczyć się z pewnym negatywnym stereotypem na temat kory. Niektórzy jej użytkownicy twierdzą, że materiał ten wywołuje świąd lub po prostu ich „gryzie”. Najczęściej, doznania takie płyną w trakcie użytkowania kory niskiego gatunku, o niedopasowanej gramaturze do aktualnych warunków atmosferycznych. Wybierając dobrej jakości korę, będziesz mieć pewność, że negatywne uczucia skórne nie powstaną.

Materiał promocyjny