Nie masz konta? Zarejestruj się

Regulice

15-latek namówił burmistrza do budowy pumptracka

27.06.2022 12:30 | 2 komentarze | 2 794 odsłony | Łukasz Dulowski
W tym roku ma być gotowy w Regulicach pierwszy w powiecie chrzanowskim pumptrack. Zostanie również dofinansowane tamtejsze boisko piłkarskie.
2
15-latek namówił burmistrza do budowy pumptracka
W Regulicach ma powstać pumptrack. Na zdjęciu taki obiekt w Polance Wielkiej k. Oświęcimia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pumptrack jest przeznaczony przede wszystkim do jazdy na rowerze, ale też może być wykorzystywany do jazdy na deskorolkach i rolkach. Ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami powodującymi, że jazda na rowerze właściwie nie wymaga pedałowania. Pierwsze pumptracki powstały w latach 70. i 80. minionego wieku, jako trasy dla rowerzystów BMX.

Do takiej inwestycji namówił burmistrza 15-letni Antoni Woszczyna wraz ze swoimi kolegami. Tworzą nieformalną grupę pasjonująca się ekstremalną jazdą na rowerze. Na razie muszą korzystać z pumptracka w Jaworznie.

Jeśli chodzi o zaplecze dla zawodników, to został ogłoszony już drugi przetarg. Za pierwszym razem jedyna oferta wynosiła 1 mln 734 tys. zł, gdy tymczasem gmina planuje przeznaczyć na to zadanie 968 tys. zł. Stary blaszak ma zastąpić kontenerowy, modułowy obiekt socjalny, m.in. z szatniami i natryskami dla piłkarzy.