Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Xbox w bibliotece. Trwa Małopolski Festiwal Innowacji

21.06.2022 13:00 | 0 komentarzy | 830 odsłon | Natalia Feluś

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie włączyła się w obchody 12. edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji. W dniach 20-25 czerwca na wszystkich chętnych czeka moc nowoczesnych atrakcji. Dziś po południu szykuje się zabawa przy użyciu konsoli gier Xbox z czujnikiem ruchu kinect. Sprawdźcie cały program imprezy.

0
Xbox w bibliotece. Trwa Małopolski Festiwal Innowacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
MBP w Chrzanowie zaprasza dziś w godz. 16:30 - 18:00 do sali projekcyjnej na zabawę przy użyciu konsoli gier Xbox z czujnikiem ruchu kinect. Mile widziani wszyscy chętni: młodzież, rodziny z dziećmi, seniorzy, którzy pragną rozwijać różne formy aktywności i lubią nowe wyzwania.

W programie: zabawa, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, refleksu i kondycji fizycznej.

Uwaga! Obowiązują zapisy tel. 32 763 27 50.

Interaktywna podłoga

22 czerwca w godzinach 16:30 - 18:00 Oddział dla Dzieci chrzanowskiej biblioteki zaprasza na interaktywną podłogę Funfloor. To niecodzienna metoda nauki języka angielskiego i możliwość utrwalenia nawyków proekologicznych, rozwijanie wyobraźni, integracji i współpracy.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Uwaga! Obowiązują zapisy (od 15.06 telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy Oddziału dla Dzieci).

Programowanie

23 czerwca w godz. 16:30 - 18:00 w sali konferencyjnej MBP w Chrzanowie odbędą się zajęcia z programowania dla dzieci w wieku 8-9 lat.

Programowanie jest jak nauka obcego języka połączona ze świetną zabawą i rozwojem kreatywności. To poznanie specyficznego, programistycznego toku myślenia i umiejętności, które będą bardzo pomocne w późniejszych etapach edukacji. Do świata programowania warto wprowadzać dzieci już od najmłodszych lat, dlatego podczas warsztatów będziemy poznawać język Scratch, który dzięki wersji Junior w przystępny sposób wprowadzi już nawet kilkulatka do tego fascynującego świata.

Kodowanie

25 czerwca w godz. 10:30 - 12:00 w sali konferencyjnej chrzanowskiej biblioteki odbędą się zajęcia z kodowania dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Na zajęciach warsztatowych będziemy, podczas wspólnej zabawy, projektować plan innowacyjnego miasta, z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. Zajęcia będą miały charakter twórczy, wspomagający rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Uwaga! Obowiązują zapisy (od 18.06 telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy Oddziału dla Dzieci).

 

Program Małopolskiego Festiwalu Innowacji w MBP w Chrzanowie