Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czy warto zdecydować się na rower elektryczny?

20.06.2022 09:55 | 0 komentarzy | 607 odsłon | red

Materiał promocyjny

W sklepach rowerowych coraz większa część asortymentu to rowery elektryczne. Decyzja o zakupie roweru elektrycznego powinna być dokładnie przemyślana, ponieważ nie jest to tani wydatek. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się ze specyfiką tego pojazdu i zrozumieć jego działanie. Chcemy przecież, aby służył nam wiele lat i był maksymalnie wydajny. Czy warto więc kupić rower ze wspomaganiem?
0
Czy warto zdecydować się na rower elektryczny?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla kogo przeznaczony jest rower elektryczny?

Rower elektryczny jest pojazdem, na który nie trzeba mieć dodatkowych uprawnień, o ile jego parametry techniczne nie przekraczają tych zawartych w przepisach – jednoślad z silnikiem przekraczającym moc 250 W zaliczany jest już do motorowerów. Dlatego jego użytkownikiem może być w zasadzie każdy. Osoby przesiadające się z modeli tradycyjnych na elektryczne na pewno nie będą zawiedzione, ponieważ wersje wyposażone w silniki zapewniają porównywalną radość z jazdy, a przy tym wspomagają rowerzystów nawet w bardzo trudnych warunkach i na ciężkich terenach. E-rower jest bardzo dobrym wyborem dla ludzi, którzy szybko się męczą podczas jazdy standardowym jednośladem.

Jak działa e-rower?

Rower elektryczny zazwyczaj posiada tylko wspomaganie elektryczne. Oznacza to, że silnik nie może sam napędzić jednośladu – potrzebna jest tu praca rowerzysty. Do uruchomienia roweru wciąż wymagana jest siła mięśni, jednak pedałowanie jest znacznie mniej obciążające. Rower wyposażony jest we wspomaganie napędu o mocy nie większej niż 250W i ograniczeniu do 25km/h. Jeżeli chcemy jechać szybciej, musimy już polegać na sile własnych mięśni.

 

Łatwy przejazd przez miasto

Rower elektryczny to także ułatwienie jazdy po mieście. Dzięki wsparciu silnika elektrycznego rowery trekkingowe oraz miejskie pozwolą na dotarcie do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi szybko i bezpiecznie. A przede wszystkim bez zadyszki oraz potrzeby zmiany odzieży po jeździe. Miejskie rowery elektryczne pozwolą na uniezależnienie się od komunikacji miejskiej. O staniu w korkach również można zapomnieć. Rowerem można sprawnie przecisnąć się przez ciasne uliczki, nie wspominając o ułatwionym parkowaniu.

Elektryczne jednoślady przyszłością branży rowerowej

Tradycyjne rowery jeszcze długo będą cieszyć się powodzeniem w sklepach rowerowych. Jednak nowoczesne e-rowery, podobnie jak inne pojazdy elektryczne, będą zdobywały coraz większe uznanie wśród użytkowników dróg z uwagi na wygodę korzystania z nich oraz bardzo niskie koszty utrzymania. Jeszcze do niedawana były one produktem niszowym, ale za sprawą nowoczesnych technologii są coraz bardziej przyjazne dla osób pokonujących długie trasy, poruszających się do pracy w eleganckim ubiorze oraz ludzi w podeszłym wieku i nie mogących uprawiać nadmiernej aktywności fizycznej.

Materiał promocyjny