Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak zacząć szukać pracy dorywczej w Chrzanowie?

20.06.2022 09:32 | 0 komentarzy | 437 odsłon | red

Materiał promocyjny

Jeszcze do niedawna z ofert pracy dorywczej korzystali przede wszystkim studenci w okresie wakacji oraz seniorzy ze skromną emeryturą. Obecnie to sposób na podreperowanie domowego budżetu także przez osoby, które mają stałą pracę albo te, które nie mogą jej podjąć w pełnym wymiarze. Wyjaśniamy, jak i gdzie zacząć szukać ofert pracy dorywczej.
0
Jak zacząć szukać pracy dorywczej w Chrzanowie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rynek pracy w Chrzanowie

Jak wynika z danych GUS, w powiecie chrzanowskim w 2021 r. bez pracy pozostawało 2838 osób. Podczas gdy stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,4%, w powiecie chrzanowskim osiągnęła ona poziom 7%. Większość osób bez pracy stanowią ci, którzy pozbawieni są stałego źródła dochodów powyżej roku (czyli bezrobotni długotrwale). Gdzie można znaleźć oferty pracy w Chrzanowie? GoWork.pl, powiatowy urząd pracy, ogłoszenia w prasie, lokalne serwisy informacyjne czy portale społecznościowe to tylko kilka propozycji, gdzie pracodawcy publikują oferty zatrudnienia tak stałego, jak i dorywczego.

Przeanalizuj swoje zasoby

Nie zawsze podjęcie zatrudnienia na pełen etat jest możliwe. Jeśli zajmujesz się małym dzieckiem, ograniczają cię możliwości fizyczne albo się uczysz – możesz podjąć się pracy dorywczej. To także sposób na to, by uzupełnić braki budżetowe w sytuacji, gdy pensja z podstawowej pracy nie jest w stanie pokryć wszystkich twoich zobowiązań.

Zanim zdecydujesz się na wysłanie dokumentacji aplikacyjnej, przeanalizuj jakim czasem dysponujesz i jakie masz kompetencje i oczekiwania finansowe. Przeglądając oferty pracy na portalu ogłoszeniowym, możesz zawęzić wyszukiwanie według wybranych kryteriów np. wymiaru etatu czy preferowanego stanowiska. Pozwoli ci to szybciej wyselekcjonować te propozycje, które najbardziej ci odpowiadają.

Jakich ofert pracy dorywczej warto szukać w Chrzanowie?

Praca dorywcza wielu osobom kojarzy się wyłącznie z sezonowym zbieraniem owoców. Nic bardziej mylnego! Dodatkowe dochody możesz osiągnąć, zatrudniając się w niepełnym wymiarze godzin w firmach różnych gałęzi przemysłu. Może być to praca fizyczna w branży mięsnej, górniczej, metalowej, piekarniczo-cukierniczej, energetycznej czy wodociągowej. To właśnie w nich działają najprężniej rozwijające się przedsiębiorstwa powiatu chrzanowskiego.

Praca dorywcza cechuje się krótkim okresem jej świadczenia. Decydując się pracować dla wybranego pracodawcy, musisz zadeklarować (a niekiedy udokumentować) posiadane kompetencje. Dzięki temu możesz zacząć pracować już pierwszego dnia bez konieczności czasochłonnego i kosztownego przyuczania.

Czy można umysłowo pracować dorywczo?

Praca dorywcza nie musi być wyłącznie fizyczna. Co prawda znacznie łatwiej znaleźć zatrudnienie dodatkowe jako murarz, stolarz czy kurier, to jednak i tzw. białe kołnierzyki mogą liczyć na dochód z tak świadczonej pracy.

Może być to administracja biurowa, programowanie, wsparcie działu handlowego w szczególnie pracowitym okresie, tłumaczenie tekstów na obce języki czy prowadzenie szkoleń.

Gdzie szukać ofert pracy dorywczej?

Szukając pracy dorywczej postaw na sprawdzone źródła. Portale ogłoszeniowe, oferty w urzędzie pracy, ogłoszenia na stronach internetowych firm to pewniejsze źródło informacji na temat zatrudnienia niż portale społecznościowe.

Uważaj na pracodawców, którzy oczekują wykonania próbnej pracy bez zapłaty jako element sprawdzający twoje umiejętności. Bez względu na to, czy wykonujesz obowiązki fizyczne, czy pracujesz umysłowo – za wykonane działania musisz otrzymać wynagrodzenie.

Materiał promocyjny