Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Sypialnia jak z bajki, czyli jak zaaranżować sypialnie?

20.06.2022 09:30 | 0 komentarzy | 382 odsłony | red

Materiał promocyjny

Wystrój sypialni wydaje się najmniej ważny w całym domu, w końcu nie jest to miejsce, do którego zapraszamy gości na herbatkę. To jedno pomieszczenie zazwyczaj jest schowane za zamkniętymi drzwiami z dala od ciekawskich spojrzeń odwiedzających. Jednak czy to miałoby oznaczać, że jego wystrój jest mniej istotny? Że podczas aranżacji sypialni powinniśmy się ograniczyć do totalnego minimum? W żadnym wypadku! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego wystrój sypialni jest tak ważny.
0
Sypialnia jak z bajki, czyli jak zaaranżować sypialnie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystrój sypialni, a sen

Czy wiesz, że na bezsenność i niską jakość snu wpływa sposób, w jaki zaaranżowałeś sypialnię? Ma na to wpływ sposób ustawienia łóżka, dekoracje, rośliny, a nawet kolorystyka w pomieszczeniu. Łóżko powinno być ustawione pod ścianą tak, aby mieć do niego dostęp z 3 stron, a leżąc na nim widzieć okno i drzwi. Powinno się także unikać tak zwanej „pozycji trumiennej”, czyli ustawienia łóżka tak, że śpimy naprzeciwko drzwi, skierowani stopami w jego stronę.

Należy także unikać niektórych roślin, ponieważ o ile w ciągu dnia podczas fotosyntezy pochłaniają dwutlenek węgla i wodę, a wydalają tlen, to w nocy go pochłaniają. Pojedyncza roślinka nie zabierze nam całego tlenu, jednak w małych sypialniach spora ilość roślin o dużych liściach jest odradzana. Wybierając roślinę do sypialni, warto zdecydować się na taką, która jest bezwonna, ponieważ pachnący kwiatek po nocy w zamkniętym pomieszczeniu, może być przytłaczający, a wręcz duszący.

Nawet sposób, w jaki dekorujemy sypialnię, ma ogromne znaczenie! To pomieszczenie powinno być wolne od wszelkich akcesoriów i przedmiotów, które kojarzymy z pracą, nauką i jakąkolwiek aktywnością stresogenną. Do aranżacji sypialni potrzebne jest niewiele, a ozdobić ją można tym, co wspomaga odprężenie, czyli miękkimi kocami, kolorowymi narzutami, puszystymi poduchami.

Do wyboru do koloru

Niesamowicie ważny podczas aranżacji sypialni jest dobór kolorów. Nie zawsze te, które lubimy, sprawdzą się w pomieszczeniu, które powinno kojarzyć się z relaksem i odpoczynkiem. Odpowiednimi barwami są te przywodzące na myśl naturę: odcienie błękitu, zieleni, beże, brązy, szarości, biel, a także pastelowe kolory. Jaskrawe róże, czerwienie, pomarańcze i żółcie wpływają pobudzająco, a od sypialni oczekujemy przeciwnego efektu. Z kolei zbyt ciemna sypialnia może i ułatwi zasypianie, jednak rano będzie ponura i przygnębiająca. Stonowane, przygaszone lub pastelowe kolory nie tylko będą pięknie się prezentowały, ale także będą odpowiednio odbierane przez naszą podświadomość, która będzie wysyłała sygnał, że to jest miejsce do odpoczynku i regeneracji.

Nie tylko wygląd się liczy

Ładna sypialnia to nie wszystko, przecież musi jeszcze być funkcjonalna! Akurat wybór odpowiednich mebli do sypialni to najłatwiejsza sprawa, ponieważ niewiele potrzeba, aby spełniała swoje przeznaczenie. Do kompletnego umeblowania potrzebujesz: łóżka z wygodnym materacem, szafki nocnej, szafy i ewentualnie komody. Podczas wyboru łóżka warto zwrócić uwagę na jego rozmiar, nie zawsze większe znaczy lepsze – dopasuj wymiary względem wielkości pomieszczenia. Ponadto łóżko z pojemnikiem może okazać się bardzo przydatne, ponieważ jest idealne do przechowywania pościeli i dodatkowych kompletów kołder i poduszek.

Kolejnym istotnym elementem w sypialni, który należy wybierać z rozwagą, jest szafa. Powinieneś się zastanowić, jak duża powinna być, ile miejsca powinny zajmować wieszaki, a ile półki. Warto wybrać szafę przesuwną, która nie potrzebuje miejsca na otwarcie drzwiczek. Dodatkowo ten rodzaj szaf najczęściej ma ofertę wyposażenia wewnętrznego, dzięki któremu można możliwie maksymalnie spersonalizować ją do własnych potrzeb.

 

Materiał promocyjny