Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Cechy dobrej kancelarii prawnej

17.06.2022 15:41 | 0 komentarzy | 442 odsłony | red

Materiał promocyjny

Kancelaria prawna możne okazać się niezwykle potrzebna, w najmniej spodziewanym momencie życia. Usługi z zakresu prawa świadczy bardzo szerokie grono prawników, jednak nie wszyscy z nich są ekspertami w każdej dziedzinie prawa. Zobaczmy, jakie cechy charakteryzują najlepszych specjalistów.
0
Cechy dobrej kancelarii prawnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Doświadczenie i renoma

Renoma kancelarii prawnej wynikać może m.in. z dużej ilości prowadzonych spraw oraz tym samym z liczby zadowolonych klientów, którzy chętnie polecają daną kancelarię swoim znajomym, rodzinie czy współpracownikom. Tak jak w wielu innych branżach, tak i w branży prawnej, jednym z czynników decydujących o skorzystaniu z usług określonej kancelarii jest dobra opinia wystawiona przez jej byłych i aktualnych klientów. Oczywiście nie daje to stuprocentowej gwarancji sukcesu i wygrania sprawy, ale duża ilość pozytywnych komentarzy i rekomendacji jest dobrym znakiem, świadczącym o profesjonalizmie i skuteczności kancelarii prawnej.

Wykwalifikowana kadra

Podstawową cechą charakteryzującą dobrą kancelarię prawną jest jej kadra. Musi być doświadczona, wykwalifikowana i profesjonalna. Prawo jest rozległą dziedziną wiedzy, która nieustannie zmienia się, dlatego pracownicy oprócz wiedzy teoretycznej powinni zdobywać umiejętności praktyczne. Ważne jest również ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji i aktualizowanie wiedzy.

Dobry prawnik musi być również rzetelny i dokładny. Nigdy nie powinien podejmować pochopnych decyzji w sprawie klienta, jeśli nie zna wszystkich aspektów danego przypadku, nawet jeśli w przeszłości prowadził już podobne sprawy.

Sprecyzowany zakres usług

Dobra kancelaria prawna ma dokładnie sprecyzowany zakres usług. Niepożądane jest, gdy kancelaria określa siebie jako firmę „od wszystkiego". Prawnik, który zajmuje się wieloma różnymi dziedzinami prawa, nie będzie ekspertem w żadnej z nich, ponieważ aby być dobrym specjalistą trzeba w pełni poświęcić się konkretnemu obszarowi. Wybierając kancelarię prawną dla siebie należy sprawdzić, czy jej pracownicy posiadają doświadczanie w prowadzeniu spraw o takim charakterze z jakim związana jest nasza.

Cena

Usługi z zakresu prawa mieszczą się w kategorii droższych. Cena nie bierze się jednak znikąd. Wynika ona z konieczności wieloletniej nauki i przygotowań do zdobycia zawodu prawnika oraz z ilości pracy i czasu jaki trzeba poświecić na każdą sprawę. Na rynku można jednak czasem spotkać bardzo tanie usługi prawne. Dlaczego tak jest? Niestety, wiele z tych ofert pochodzi od „pseudo" kancelarii, których działania są mało skuteczne i słabej jakości. Niska cena może być również spowodowana debiutem na rynku usług prawnych i małym doświadczeniem. Warto podkreślić, że nie chodzi tutaj o to, aby wybierać najdroższą kancelarie prawną, ale o to, żeby mieć na uwadze, że zbyt niska cena powinna być sygnałem ostrzegawczym.

Lojalność

Często niedocenianą cechą kancelarii i jej pracowników jest lojalność wobec klienta. Prawnik to osoba, która jest naszym przedstawicielem, reprezentantem i występuje w naszym imieniu, dlatego powinien być kimś, komu można w pełni zaufać. Musi wspierać klienta na każdym etapie postępowania i do końca dążyć do pozytywnego dla niego zakończenia sprawy. Równie ważne jest to, aby prawnik - czy to adwokat, czy radca prawny - był komunikatywny. Jest to konieczne, aby jego współpraca z klientem była skuteczna i zrozumiała. Ta cecha przydaje się również podczas reprezentowania klienta i jego spraw przed sądem lub innymi organami.

Jak znaleźć dobrą kancelarię prawną?

Tak jak w przypadku innych branż, pomocny w poszukiwaniu najlepszych specjalistów może okazać się Internet. To prawdziwe źródło wiedzy i bogaty katalog firm, zarówno z regionu, jak i całego kraju. Wystarczy wpisać interesującą nas frazę w wyszukiwarkę, np. „kancelaria prawna" i naszym oczom ukaże się cała lista kancelarii prawnych gotowych do współpracy. Warto zajrzeć również na różne fora i portale z obszaru prawa, a także sprawdzić plebiscyty branżowe. Nieocenione może być również zasięgnięcie opinii u znajomych i rodziny. Jeśli korzystali z usług jakiejś kancelarii prawnej i są z niej zadowoleni, to z pewnością podzielą się namiarami na nią.


Materiał promocyjny