Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Książki do edukacji wczesnoszkolnej – jakie warto kupić dla dziecka?

13.06.2022 10:07 | 0 komentarzy | 627 odsłon | red

Materiał promocyjny

Edukacja wczesnoszkolna to ważny etap w rozwoju naszych pociech. Z tego powodu w tym okresie warto kupować dzieciom książki, które pomogą rozwinąć mózg, umilą czas i zapoczątkują w nich miłość do czytania. W domowej biblioteczce pierwszo- czy drugoklasity powinny także znaleźć się książeczki wspierające ich w nauce. Warto dowiedzieć się, jakie pozycje są szczególnie polecane dla uczniów na etapie edukacji wczesnoszkolnej.
0
Książki do edukacji wczesnoszkolnej – jakie warto kupić dla dziecka?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Edukacja wczesnoszkolna: podręczniki

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym często otrzymują podręczniki do codziennej nauki w szkole. Dzięki temu nie muszą ich ze sobą nosić w plecaku, a to z pewnością pozytywnie odbije się na ich postawie. Czasem jednak warto posłużyć się książką do rozwiązania zadania domowego lub poćwiczenia nowego materiału. W tym celu warto zakupić dziecku podręcznik zawierający wiadomości do utrwalenia. Mimo że podręczniki mogą się od siebie różnić w zależności od wydawnictwa, zakres materiału do opanowania przez pierwszo-, drugo- i trzecioklasistę określa podstawa programowa. Książki do nauki podejmują więc te same tematy w nieco innej formie. Dziecko może korzystać z różnych pomocy, utrwalając w ten sposób wiadomości i ucząc się korzystania z różnych źródeł.

Elementarz, ćwiczenia i książeczki do szlaczków

W klasach I-III uczniowie dopiero nabywają umiejętności czytania i czytania ze zrozumieniem, pisania czy wykonywania prostych działań matematycznych. Edukacja wczesnoszkolna to przede wszstkim etap zapoznawania się z literami i cyframi. Z tego względu warto zakupić dzieciom dodatkowe materiały wspierające w nauce. Dla najmłodszych uczniów świetną propozycją będzie elementarz. Wspomoże w procesie poznawania alfabetu i czytania. To także odpowiedni moment, żeby podarować uczniowi zeszyt do szlaczków. Pomoże w rozwoju motoryki małej. Dla dziecka w klasie drugiej swietną pomocą będą zeszyty ćwiczeniowe z zadaniami ortograficznymi czy prostymi zadaniami matematycznymi. Z pewnością warto także zakupić dla dziecka ćwiczenia z przykładowymi dyktandami czy utrwalającymi tabliczkę mnożenia.

Dla dzieci w podstawówce: seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Młodsze dzieci potrzebują ciekawych opowieści z bohaterami, których łatwo polubić. W książkach z tej serii została zawarta opowieść o parze dziecięcych detektywów – Lassego oraz Mai – którzy rozwiązują wszelakie zagadki. Warto zaznaczyć, że książki tej serii są na tyle krótkie, iż dziecko może je przeczytać praktycznie za jednym razem i to bez większych problemów. Pozycja ta jest na tyle ciekawa, że nasza pociecha zainteresuje się książką i będzie czytać ją z przyjemnością. Jeśli mowa o głównych bohaterach, to szukają oni wskazówek oraz ćwiczą się w dedukcji. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że każda historia z tej serii ma podobną strukturę. Mamy w nich tajemnice, a detektywi podejrzewają najpierw jedną osobę, następnie zdobywają nowe informacje, które przyczyniają się do rozpoznania świadka jako przestępcy. Należy podkreślić, że książki z tej serii są bardzo bogate w ilustracje, które mogą skutecznie przyciągnąć dziecko do czytania ich. Seria wyróżnia się lekką formą oraz treścią. Ponadto może służyć jako wstęp do bardziej ambitnych książek.

Materiał promocyjny