Wiktoria Ziober z Chrzanowa wywalczyła Puchar Świata w kickboxingu

07.06.2022 16:00 | 0 komentarzy | 5 254 odsłon | Marek Oratowski

Uprawiająca sporty walki Wiktoria Ziober z Chrzanowa ma za sobą bardzo udany okres. Najpierw została mistrzynią Polski, a w ostatnich dniach sięgnęła w Budapeszcie po Puchar Świata.

0
Chrzanowianka prezentuje trofea zdobyte w Budapeszcie, fot. Facebook

Reprezentanci Polski seniorów, juniorów i kadetów oraz weteranów świetnie spisali się w Pucharze Świata w Budapeszcie. Nasi kickboxerzy zdobyli aż 95 medali - 22 złote, 39 srebrnych i 34 brązowe. Zajęli tym samym czwarte miejsce pod względem liczby wywalczonych krążków. Więcej mieli tylko Węgrzy, Bułgarzy i Niemcy.

Zresztą Budapeszt to szczególe miejsce w historii polskiego kickboxingu. W 1985 roku Piotr Siegoczyński, dziś prezes Polskiego Związku Kickboxingu, został tam pierwszym mistrzem świata z naszego kraju.
Turniej w węgierskiej stolicy był jednym ze sprawdzianów przed jesiennymi Mistrzostwami Świata juniorów i kadetów (oraz dzieci) we Włoszech i Mistrzostwami Europy seniorów w Turcji.

Wśród 22 zwycięzców znalazła się także startująca w kategorii +70 kg Wiktoria Ziober z Chrzanowa. Stanęła na najwyższym stopniu podium w formułach light contact i kick light oraz wywalczyła brązowy medal w formule point fighting. Budapeszt jest dla niej szczęśliwy. Trzy lata temu ze stolicy Węgier przywiozła dwa srebra Pucharu Świata (w kategorii light contact i kick light).

Niedługo przed Pucharem Świata została w Zawierciu mistrzynią Polski. Chrzanowiankę do tych zawodów przygotował trener Henryk Piwowar. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Wiktoria Ziober zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy w kickboxingu w formule kick light.