Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Disco polo na Dniach Gminy Alwernia

21.05.2022 12:00 | 1 komentarz | 5 525 odsłon | Łukasz Dulowski
Dla niektórych disco polo to jest obciach - stwierdził podczas piątkowej promocji swojej książki Zbigniew Klatka, szef teatru Tradycja i Stowarzyszenia Seniorzy Alwerni.
1
Disco polo na Dniach Gminy Alwernia
W poprzednich latach koncerty discopolowe w Alwerni przyciągały tłumy fanów tej muzyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiadomo już, że na tegorocznych Dniach Gminy Alwernia, 11 czerwca (sobota), znów pojawi się artysta disco polo. Znów, bo w poprzednich latach występowali m.in.: Jorrgus, Łobuzy, ZaNoZa, Czadoman.

Tym razem na stadionie w Alwerni, o godz. 20:00, ma zaśpiewać Mateusz Mijal, znany - jak niektórzy piszą - z przeboju „Góraleczka". Dorzućmy też jego utwór „W Zakopanem Cię poznałem", który na YouTube zanotował kilkanaście milionów wyświetleń.- W ostatnich latach tak się jakoś porobiło, że Alwernia - nie wiem dlaczego - staje się stolicą disco polo. Jednym się to podoba, innym nie. Ale namawiam pana dyrektora Marka Skowronka (Samorządowy Ośrodek Kultury), żeby może to trochę zmienił. Bo dla niektórych disco polo to jest obciach. Z drugiej strony widać, że przy tym wszyscy świetnie się bawią - zauważa Zbigniew Klatka z Alwerni.

Marek Skowronek, dyrektor SOK, mówi, że po weekendzie będzie znany bardziej szczegółowy program Dni Gminy Alwernia. Na pewno znajdzie się w nim również Festiwal Smaku, estrada dziecięco-młodzieżowa, a także zawody sportowe i obchody 10-lecia działalności MKS Triumf Alwernia.