Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Delegacja z Chrzanowa gościła w partnerskim mieście Harnes

19.05.2022 20:00 | 10 komentarzy | 2 397 odsłony | Marek Oratowski
Przedstawiciele rady miejskiej i gminnych instytucji - na czele z burmistrzem Chrzanowa Robertem Maciaszkiem - uczestniczyli w lokalnym święcie we francuskim Harnes - Dniach Ziemi.
10
Delegacja z Chrzanowa gościła w partnerskim mieście Harnes
Burmistrz Robert MaciaszeK i radny Krzysztof Zubik na polskim stoisku w Harnes w towarzystwie mera Philippe Duquesnoy, fot. Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po dłuższej przerwie spowodowanej przez epidemię koronawirusa nastąpił powrót do bezpośrednich kontaktów pomiędzy miastami.

„Takie wizyty są znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, inspiracją do kolejnych wspólnych projektów oraz wsparciem dla Polonii zamieszkującej w tym regionie. Nasza wizyta była również okazją do podziękowania mieszkańcom Harnes za wszelką pomoc okazaną uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Chrzanowie" - poinformował burmistrz Roberta Maciaszek na swoim profilu na Facebooku.

Współpraca obu miasta sięga lat 80. minionego stulecia. Ostatnie porozumienie między nimi zostało zawarte w 2020 roku. Zakłada kontynuowanie i umacnianie kontaktów polsko-francuskich w dziedzinie gospodarki, oświaty, kultury, sportu i turystyki, wymianę doświadczeń w zakresie systemu wsparcia seniorów oraz systematyczne spotkania oficjalnych delegacji (mają się odbywać corocznie).