Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kiedy zostanie otwarty Rynek w Chrzanowie?

12.05.2022 18:00 | 11 komentarzy | 5 081 odsłon | Łukasz Dulowski
Remont jego środkowej, centralnej części zakończył się. Roboty odebrał inspektor budowy. Ogrodzenia pozostały.
11
Kiedy zostanie otwarty Rynek w Chrzanowie?
Rynek w Chrzanowie po remoncie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że przed długim weekendem majowym przeprowadzono pierwsze odbiory wyremontowanego Rynku w Chrzanowie. Wojewódzki konserwator zabytków nie miał zastrzeżeń. Z kolei inspektor nadzoru budowlanego, wyłoniony w drodze przetargu, zgłosił uwagi do jakości wykonanych prac.

- Chodzi o drobne niedociągnięcia, np. ukruszenia płytek, poprawę murków i kostek. Wykonawca powinien usunąć wszystkie wady do 11 maja. Do tego czasu ogrodzenie pozostanie na Rynku jako placu budowy - mówiła na łamach „Przełomu" wiceburmistrz Jolanta Zubik.

- 11 maja dokonano odbioru robót budowlanych na Rynku w Chrzanowie po usunięciu usterek zgłoszonych 29 kwietnia - poinformowała w czwartek wiceburmistrz Zubik.

Powiedziała, że już 10 maja gmina wysłała zawiadomienie o zakończeniu prac na Rynku do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie. Jeżeli PINB nie zgłosi zastrzeżeń w ciągu 14 dni, Rynek może być użytkowany. Ma zatem czas do 24 maja. Prawdopodobnie do tego czasu Rynek będzie ogrodzony.

Teoretycznie więc ogródki letnie zostaną rozłożone przez restauratorów dopiero po 24 maja.

Do tej pory mieszkańcy pytali o pięć dużych platanów, widocznych na zdjęciu, które nie były wsadzone, a znajdowały się na Rynku.

Wiceburmistrz Jolanta Zubik wyjaśniła, że są to drzewa należące do firmy wykonującej prace na Rynku i zostaną stamtąd zabrane. Po prostu plac budowy posłużył jako miejsce ich tymczasowego przechowania.

Czytaj również