Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Bajki i wiersze zagranicznych autorów – sprawdź jakie kupić dziecku

12.05.2022 11:01 | 0 komentarzy | 297 odsłon | red

Materiał promocyjny

Jeśli jesteś rodzicem, to na pewno wiesz już, jak ważne jest regularne czytanie maluchowi. Tak naprawdę dziecku powinno się czytać już od pierwszych dni życia. Miłośnicy książek na pewno jednak wiedzą, że warto sięgać po nowe tytuły po to, by po prostu się nie nudzić. Jakie książki i wiersze zagranicznych autorów są aktualnie popularne? Co warto czytać dziecku? Odpowidamy w poniższym artykule.
0
Bajki i wiersze zagranicznych autorów – sprawdź jakie kupić dziecku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Zagraniczne bajki i wiersze dla dzieci

Jak napisała nasza wspaniała Noblistka "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Trudno się z tym nie zgodzić: czytanie wzbogaca wyobraźnię, przenosi nas do innych światów, zapoznaje z nieznanymi kulturami i rozwija kreatywność. Warto wspólnie z dzieckiem rozwijać miłość do literatury już od jego najmłodszych lat. Po jakie bajki i wiersze zagranicznych autorów warto sięgać? Jakie książki warto kupić i wzbogacić o nie dziecięcą biblioteczkę?

Seria o Elmerze – David McKee

Każde dziecko powinno poznać przygody przesympatycznego słonia Elmera. To słoń, który zdecydowanie różni się od reszty stada, bo jest w kolorową kratę. Dzięki temu dziecko nie ma żadnych problemów z zauważeniem głównego bohatera historyjek i może uczyć się, że bycie innym wcale nie jest czymś złym. Opowieści o Elmerze pokazują dzieciom, że każdy może być wyjątkowy.

Słoń ma też naturę prawdziwego badawcza. Jego ulubione hasła to: "sprawdźmy", "poszukajmy", "dowiedzmy się". Te same hasła są przecież tak bardzo lubiane przez dzieci. Razem ze słoniem maluch może poznawać świat i uczyć się wrażliwości oraz empatii. W końcu słoń jest zwierzęciem stadnym, więc jego relacje z rodziną i przyjaciółmi odgrywają pierwsze skrzypce we wszystkich opowieściach z tej serii.

A każdy widział kota – Brendan Wenzel

Ta krótka książeczka została przetłumaczona już na 25 języków. Można więc śmiało powiedzieć, że tę bajkę poznały dzieci z prawie całego świata! W tej bajeczce nie ma typowej historii. To raczej zbiór opisów tego, jak wygląda kot... ale z różnych perspektyw. Kot w oczach psa jest zupełnie inny niż ten, którego widzi mysz. W tej książeczce został podkreślony fakt tego, że każdy może patrzeć na to samo zdarzenie z zupełnie innej perspektywy. To świetny pretekst do dyskusji na temat tego, że na tę samą sprawę można mieć inne spojrzenie i nie ma w tym nic złego. W ten sposób kot ma nauczyć dzieci wrażliwości. Ma też podkreślić, że świat nie jest zero-jedynkowy. To podejście jest też fantastyczną lekcją empatii i tego, że każdy ma prawo mieć swoje własne zdanie. To lekcja, którą powinni przyswoić także dorośli.

Materiał promocyjny