Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Polacy pokochali treningi w domu

12.05.2022 10:34 | 0 komentarzy | 332 odsłony | red

Materiał promocyjny

Globalna pandemia doprowadziła do wielu zmian w zachowaniu i sposobie funkcjonowania społeczeństwa. Takie transformacje objęły również płaszczyznę dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. W dzisiejszej publikacji odpowiemy na pytanie, jak długotrwały lockdown wpłynął na branżę fitness. Zapraszamy do artykułu!
0
Polacy pokochali treningi w domu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siła liczb

Ogromne zainteresowanie treningami w domowych warunkach jest szczególnie wyraźne, dzięki statystykom. Przeanalizowane dane wskazują wzrost popytu na aplikacje typu health and fitness aż o 46%, w perspektywie 2 minionych lat!

Jest to zdecydowana odpowiedź na masowe zamknięcia siłowni i pozostałe lokale dedykowane ćwiczeniom. Jakie trendy prezentuje lokalny rynek?

Aktualne informacje Polskiej Federacji Fitness nie są optymistyczne. Wyliczenia z 2021 roku alarmują o tym, że pandemia była przyczyną zamknięcia dla 200 obiektów! Warto pamiętać, że ograniczenia w jednym obszarze mogą być doskonałą okazją dla nowych sposobności. Podobnie jest w przypadku treningu domowego.

Zalety domowej aktywności

Tych jest naprawdę sporo, co podkreślają specjaliści z zespołu Gorilla Sports. Oto lista najważniejszych benefitów:

 • Elastyczność- wiele siłowni i salonów fitness funkcjonuje na podstawie niezmiennych godzin pracy, co jest wielkim ograniczeniem dla użytkowników. Siłownia w domowych warunkach całkowicie eliminuje ten problem! Spora oszczędność czasu może być wykorzystana na poczet jednostki treningowej, a to przyspiesza pożądane efekty pracy. Taka strategia skutecznie eliminuje wszelkie wymówki związane z brakiem terminów oraz żmudnym procesem przygotowania.

 • Ekonomiczność- czas nie jest wyłączną inwestycją, która dotyczy placówek fitness. Profesjonalne siłownie wymagają opłacania regularnych składek, a to może znacznie wpłynąć na stan budżetu gospodarstwa domowego. Trening w zaciszu własnego mieszkania wymaga jednorazowego zakupu sprzętu, który będzie dopasowany do potrzeb i predyspozycji entuzjastów sportu. Warto pamiętać, że wyposażenie o dobrej jakości zagwarantuje wytrzymałość i długotrwałość eksploatacji.

 • Prywatność i higiena- wymienione kwestie są nadzwyczaj istotne, zwłaszcza dla damskiej części sportowców. Nawet specjalistyczne salony fitness miewają problemy z utrzymaniem czystych i sterylnych warunków w szatni oraz dziale sanitarnym, co odstrasza potencjalnych klientów i zniechęca aktualnych kontrahentów. Domowa siłownia zapobiega także wścibskim spojrzeniom, tłumom, a także rozpraszającym konwersacjom.

 • Uniwersalność- własna przestrzeń pozwala na pełne dopasowanie do indywidualnego upodobania użytkownika. Wyposażenie powinno odpowiadać bieżącemu zapotrzebowaniu i celom osoby trenującej, co zapewnia realizację wszystkich zadań treningowych. Co więcej, osobista powierzchnia umożliwia zainstalowanie motywujących detali, a to dodatkowo zwiększa zaangażowanie i inspirację. To jednak nie wszystko, gdyż nawet rodzaj muzyki dostosowuje się do preferencji słuchacza. Takie okoliczności ułatwiają trening i wzmacniają budowanie zdrowej rutyny.

Domowa siłownia w 3 krokach

Zespół Gorilla Sports opracował specjalną instrukcję, która pomoże w zaprojektowaniu idealnej siłowni w domowym zaciszu. Jedynie 3 kroki dzielą Cię od prywatnego studia formy!

Krok 1: wybierz miejsce

Początkowy etap polega na selekcji specjalnej lokalizacji. Doskonałą opcją jest garaż, piwnica, szopka lub wolne pomieszczenie. Ważne, aby takie miejsce było dedykowane wysiłkowi fizycznemu, co ułatwia koncentrację na konkretnej misji i nie wpływa na inne dziedziny codziennych obowiązków.

Krok 2: zadbaj o wyposażenie

Ta faza wcale nie musi oznaczać gigantycznych zakupów oraz astronomicznych kosztów. Ważne, aby sprzęt spełniał podstawowe funkcje dla przyszłego użytkownika. Niezależnie od zastosowania, istnieje kilka pozycji, które z pewnością sprawdzą się w domowej siłowni:

 • Ławka do ćwiczeń- najważniejsze ogniwo każdej siłowni. Ławeczka umożliwia trening górnej oraz dolnej partii ciała, a także kombinację wielu ćwiczeń. Przyrząd służy rozbudowie masy mięśniowej, ale również modelowaniu ciała i wzmacniania jego poszczególnych obszarów.

  Szczegółowe informacje na temat typów ławek do ćwiczeń znajdziesz na stronie: gorillasports.pl/produkty/silownia/lawki,2,2524

  Serwis zawiera również praktyczne porady ekspertów, jak dobrać sprzęt w sam raz dla siebie!
 • Zestaw hantli- idealne uzupełnienie do powyższego punktu. Hantle dopuszczają regulację ciężaru, więc sprzęt sprawdzi się w przypadku osób początkujących, ale też bardziej zaawansowanych zawodników.

 • Kettlebell- niebywale uniwersalne narzędzie do budowania siły. Prosta konstrukcja gwarantuje intuicyjność i pełną efektywność jednostki treningowej.

Należy tutaj wspomnieć o środkach ochrony. Specjalna mata zapobiegnie uszkodzeniom oraz urazom powierzchni, nawet podczas wymagającym ćwiczeniom!

Krok 3: Ustal plan


Zorganizowanie i zaaranżowanie dostępnych instrumentów znacznie ułatwi całą procedurę. Optymalne rozłożenie poszczególnych przyrządów oznacza płynne przechodzenie od jednego stanowiska do kolejnego. Jeżeli podstawą treningu jest ławeczka treningowa, instrument powinien zostać zlokalizowany tak, aby umożliwiał swobodne wykonywanie ćwiczeń, bez niepotrzebnych manipulacji.

Materiał promocyjny