Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Na czym polega waporyzacja?

27.04.2022 14:22 | 0 komentarzy | 2 333 odsłony | red

Materiał promocyjny

Waporyzacja coraz częściej znajduje uznanie wielu osób, które zauważają całkowicie inny, niż w przypadku palenia, proces uzyskiwania pary. Tak naprawdę zasada działania waporyzacji jest bardzo podobna, prawie identyczna, co w przypadku inhalacji. Przez to szkodliwość tego procesu zmniejsza się praktycznie do zera. Dowiedz się, jak przebiega waporyzacja i jak wybrać waporyzator.
0
Na czym polega waporyzacja?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest waporyzacja?

Waporyzacja polega na uzyskaniu pary wodnej, która przenosi substancje aktywne do organizmu człowieka. Jest to działanie bardzo podobne do inhalacji. Waporyzatory, czyli urządzenia, których używa się w trakcie waporyzacji, posiadają odpowiednią komorę, w której umieszcza się specjalnie przygotowaną mieszankę ziół i olejków eterycznych. Podczas działania waporyzatora dochodzi do podgrzania tej komory, co skutkuje wydzielaniem się pary wodnej. Para wodna jest następnie wdychana przez użytkownika. Waporyzatory przenośne pozwalają zaznać aromaterapii w każdym miejscu, w którym się znajdujemy.

Waporyzator konwekcyjny i hybrydowy – różnice

Waporyzatory przenośne można podzielić na konwekcyjne i hybrydowe. Waporyzatory konwekcyjne zbudowane są w taki sposób, by susz nie miał bezpośredniego kontaktu z grzałką. Przygotowana mieszanka podgrzewana jest jedynie za pomocą gorącego powietrza. Takie rozwiązanie pozwala robić dłuższe przerwy pomiędzy wdechami podczas inhalacji bez obawy o to, że zioła się wypalą, gdy waporyzator nie jest używany.

Waporyzatory hybrydowe to połączenie rozwiązania konwekcyjnego oraz kondukcyjnego. W pierwszym przypadku susz ogrzewany jest o wiele bardziej wydajnie, natomiast w drugim ogrzewanie mieszanki zachodzi bezpośrednio poprzez kontakt z gorącym powietrzem z grzałki. Połączenie tych dwóch technologii zapewnia podwójne ogrzewanie ziół, a co za tym idzie równowagę między wielkością chmury oraz intensywnością aromatów.

Waporyzatory do suszu pozwalają na stosowanie wielu różnych składników takich jak konopie, tytoń, olejki eteryczne czy substancje roślinne, a także gotowych mieszanek ziół.

Jaki waporyzator wybrać?

Przed kupnem waporyzatora należy określić swoje potrzeby i do nich dopasować odpowiedni rodzaj urządzenia. Dla osób, które wolą dłuższe sesje z większymi przerwami polecane są waporyzatory konwekcyjne. Natomiast w przypadku bardziej intensywnego użytkowania warto wybrać waporyzator hybrydowy.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić przed zakupem, jest moc urządzenia. Im jest ona wyższa, tym szybciej nagrzeje się grzałka i będzie można rozpocząć sesje. Na rynku dostępne są modele, które zapewniają nagrzanie grzałki już w ciągu 30 sekund.

Jeśli nasz wybór padł na waporyzatory przenośne trzeba odpowiednio dobrać wielkość akumulatora do zakresu używania urządzenia. Pojemność baterii w niektórych urządzeniach pozwala na wykonanie nawet 10 sesji na jednym ładowaniu.

Zalety waporyzatorów

Jeśli chodzi o waporyzatory to największą ich zaletą jest brak procesu spalania, jaki występuje w przypadku palenia papierosów. W dymie tytoniowym znajduje się ponad 5000 różnych substancji, które mają właściwości między innymi toksyczne czy kancerogenne. Jeśli chodzi o waporyzatory szkodliwość inhalacji nie występuje. Dodatkowo używanie waporyzatora nie podrażnia gardła i dróg oddechowych.

Podczas procesu waporyzacji zużywa się także mniej suszu, niż podczas tradycyjnego palenia. Efektywność waporyzatorów przenośnych jest określana jako nawet o 40% wyższa, niż spalania. W dłuższej perspektywie pozwala to zaoszczędzić naprawdę sporo suszu, a co za tym idzie także pieniędzy.

Kolejne zalety waporyzatorów przenośnych to ich dyskretny rozmiar, higiena użytkowania oraz znacznie mniej generowanych śmieci. Waporyzatory przenośne w większości przypadków mieszczą się w dłoni, nie zajmą dużo miejsca w torebce czy plecaku, a ich waga oscyluje w okolicach 100 gramów. W przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów waporyzatory generują minimalną ilość śmieci. Resztka suszu może wylądować w zwykłym koszu, gdyż jest to substancja roślinna i nie zawiera plastiku czy innych tworzyw.

Materiał promocyjny