Piłkarze Fabloku rzutem na taśmę wydarli remis w meczu z Byczyną mającą w składzie 28-krotnego reprezentanta Polski (WIDEO, ZDJĘCIA)

16.04.2022 15:00 | 0 komentarzy | 5 983 odsłon | Marek Oratowski
Jeszcze na kilka minut przed końcem sobotniego, ważnego meczu z Byczyną piłkarze Fabloku przegrywali 0-2. Końcówka jednak należała do nich, bo zdołali wyrównać.
0
Przy piłce były reprezentant Polski Ryszard Czerwiec, atakowany przze gracza Fabloku

Klasa okręgowa - Wadowice

MKS Fablok Chrzanów - Zgoda Byczyna 2-2 (0-0)
0-1 Paweł Kalinowski (68), 0-2 Marek Zieliński (77, karny), 1-2 Łukasz Bębenek (88), 2-2 Mariusz Fudali (90+5)

Fablok: Dębski - Kadłuczka (80. Sabuda), Brzezoń, Domurat (88. Jochymek), Kędziora, Chrząszcz, Fudali, Trzeciak, Lasik (60. Piechota), Wnuk (60. Gędłek), Pabis (80. Bębenek)
Byczyna: Wołoch - Kurzawa, Bąk, Zieliński, Czerwiec, Kempka (46. Śliwiński), Siemek, Siewniak, Smolik (56. Kalinowski), Jaromin 956. Jedynak), Chwalibogowski
W pierwszej połowie oba zespoły się badały, nie stwarzając sobie dogodnych okazji brakowych. Te przyszły po przerwie. Po szybkiej akcji gości zmiennik Paweł Kalinowski trafił do siatki. Niedługo potem gracze Byczyny cieszyli się z drugiego gola zdobytego z karnego przez Marka Zielińskiego. Wydawało się, że chrzanowianie przegrają ten mecz, choć próbowali się odgryźć. W końcu w 88. minucie zmiennik Łukasz Bębenek dostał podanie w polu karnym i strzałem w długi róg zdobył kontaktowego gola.

Trener gości Paweł Olszowski (były zawodnik i trener Fabloku) pokrzykiwał przy linii bocznej, uczulając swoich graczy na dokładne krycie i wyprzedzanie gospodarzy. Jednak przyjezdnym przydarzył się kosztowny błąd i jeden z graczy Fabloku padł w polu karnym. Sędzia wskazał na 11 metr. Jedenastkę na gola w 5. minucie doliczonego czasu gry pewnie zamienił kapitan Mariusz Fudali. Sędzia już nie wznawiał gry.

Tym samym gospodarze cieszyli się z punktu. Te uciekły gościom, którzy rozpamiętywali wydarzenia na boisku.
W koszulce Byczyny zagrał 54-letni Ryszard Czerwiec, który w latach 90. w reprezentacji Polski zagrał 28 meczów.

Obejrzyjcie zdjęcia i wideo z meczu z komentarzami trenera Zgody i prezesa MKS Fablok.