Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wózek bliźniaczy – jaki wózek najlepszy dla bliźniaków?

16.04.2022 00:38 | 0 komentarzy | 2 194 odsłony | red

Materiał promocyjny

Narodziny bliźniąt to podwójne szczęście i jeszcze więcej radości. To także podwójne troski i pomnożone obowiązki. Rodzice muszą opiekować się dwojgiem dzieci jednocześnie, co jest bardzo trudne. Z bliźniętami każde wyjście na spacer lub na plac zabaw urasta do rangi sporego przedsięwzięcia! W tej sytuacji przyda się wózek bliźniaczy. Odpowiedni model będzie niezastąpiony – niezwykle praktyczny i bardzo wygodny. Jakie wózki dla bliźniaków wybierają rodzice?
0
Wózek bliźniaczy – jaki wózek najlepszy dla bliźniaków?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wózki dla bliźniaków – Na co zwracać szczególną uwagę?

Wózki dla bliźniaków to funkcjonalne modele, które przy dwójce dzieci sprawdzają się najlepiej. Odpowiedni model będzie niezastąpiony, niezwykle funkcjonalny i bardzo wygodny. Wybór wózka dla bliźniąt to trudne zadanie. Ważne jest bezpieczeństwo dzieci i wygoda rodziców. Równie istotna jest też zwrotność, poręczność i wygląd. Znaczenie ma również to, gdzie mieszkamy i jak często oraz w jakich warunkach będziemy z wózka korzystali. Choć ostateczny wybór musi być indywidualny, warto wziąć pod uwagę doświadczenie rodziców i opinię sprzedawcy. Warto pamiętać, że popularność danego modelu może być wyznacznikiem, który pomoże nam podjąć najlepszą decyzję. Dlatego też warto posiłkować się opiniami innych rodziców, którzy sprawdzili już dane wózki w praktyce. Co jeszcze wziąć pod uwagę, kupując dziecięcy wózek dla bliźniaków?

 

  • Wymiary wózka dla bliźniąt – Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, powinniśmy zmierzyć szerokość drzwi wejściowych, zarówno do mieszkania, jak i do klatki schodowej. Warto sprawdzić również wymiary windy, szerokość półpiętra, podjazdu i przedpokoju. W zależności od typu wózki dla bliźniaków mogą mieć do 140 cm długości i do 95 cm szerokości, istnieje zatem spore ryzyko, że duże wymiary okażą się problematyczne.
  • System składania i wymiary wózka – Dla wygody rodziców wózek powinien posiadać szybki i prosty system składania. System musi być lekki w obsłudze i wytrzymały, by złożenie wózka nie sprawiało problemów dla żadnej mamy. Co więcej, niezwykle ważne są wymiary wózka już po złożeniu. Jeśli podróżujecie autem lub macie nieduże mieszkanie, sprawdzi się model składany do niewielkich rozmiarów. Jeżeli natomiast często chodzicie na zakupy i spacery, lepszy będzie model z pojemnym koszem pod siedziskami.
  • Waga, zwrotność i wywrotność wózka – Wózki dla bliźniaków powinny być lekkie, zwrotne i łatwe w prowadzeniu. Pamiętaj, że będziesz manewrować wózkiem z dziećmi i z zakupami, po różnym podłożu i różnej nawierzchni (po śniegu, błocie, piachu i deszczu). Co więcej, wózek nie może być wywrotny, dlatego koniecznie trzeba sprawdzić, czy model jest wystarczająco stabilny. Wszyscy doskonale wiemy, że żaden brzdąc nie usiedzi zbyt długo w jednym miejscu, a już na pewno nie dwoje dzieci! Maluchy lubią się wychylać, wyglądać, kręcić i wiercić…
  • Regulacja siedzisk – Jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście wygoda i komfort dzieci, dlatego warto zwrócić uwagę na regulację oparć i siedzisk. Najlepiej, aby była możliwość regulacji wysokości oparcia do pozycji siedzącej i leżącej. Zdarzy się zapewne, że maluch zaśnie w wózku, a spanie w pozycji siedzącej dla nikogo nie jest wygodne.
  • Rodzaj kół – Koła to kluczowa sprawa, gdyż wpływają one na komfort prowadzenia po nierównych nawierzchniach, krawężnikach i podjazdach. To, jaki wózek dla bliźniąt powinniśmy wybrać, w dużej mierze zależy od terenu. Koła żelowe i piankowe najlepiej sprawdzą się w mieście, a koła pompowane są dobrym wyborem na spacery w terenie.

Wózki dla bliźniaków – Wózek typu tandem czy wózek równoległy?

Jednym z najważniejszych kryteriów jest oczywiście konstrukcja bliźniaczego wózka. Dostępne są dwa rodzaje ustawień: wózek równoległy z dwoma siedziskami obok siebie oraz wózek typu tandem, w którym siedziska umieszczone są jeden za drugim. Oba modele mają oczywiście swoje wady i swoje zalety. Żaden z nich nie jest pozbawiony wad, które mogą być równocześnie zaletami drugiego. Jakie wózki dla bliźniaków powinniśmy wybrać i dlaczego?

Wózki dla bliźniaków równoległe – wady i zalety

W wózku równoległym dzieci siedzą obok siebie. Model ten jest skrętny i łatwy w prowadzeniu, ale… jest niestety dość szeroki, zajmuje dużo miejsca i może nie zmieścić się we wszystkich drzwiach i wąskich przejściach. Ze względu na szerokość może być czasem trudny w użytkowaniu np. w ciasnych windach, alejkach sklepowych, na niektórych chodnikach i klatkach schodowych. W bliźniaczym wózku równoległym maluchy mają nieco mniej miejsca dla siebie, ale rodzic ma równy dostęp do obojga dzieci i maluchy mają też dostęp do siebie. Z jednej strony to dobrze, a z drugiej niekoniecznie, gdyż jedno dziecko może przeszkadzać drugiemu np. w drzemce.

Wózki dla bliźniaków typu tandem – wady i zalety

Wózek dla bliźniaków typu tandem, w którym dzieci siedzą gęsiego, jest lżejszy i znacznie węższy od wózka równoległego. Wózek z ustawieniem “jeden za drugim” ma szerokość wózka pojedynczego, więc dzieci mają więcej miejsca – tyle samo, co maluchy bez rodzeństwa. Wózek tandemowy zmieści się w drzwiach i alejkach sklepowych, na chodnikach i klatkach schodowych, ale… niektóre modele mogą mieć nawet 1,5 metra długości, więc sterowanie i manewrowanie może być utrudnione. Wózek jest dłuższy i niezbędne są w nim skrętne koła przednie. Problematyczny może się też okazać brak kontaktu między dziećmi, mniej komfortowa pozycja malucha siedzącego z tyłu i brak możliwości całkowitego rozłożenia oparcia w wersji spacerowej. Jedno dziecko znajduje się też dalej od rodzica, ale nie przeszkadza rodzeństwu w drzemce.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://mamaija.pl/wozki-dzieciece/wozki-blizniacze.html

Materiał promocyjny