Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Pod poduszką policjanci znaleźli siekierę i nóż

13.04.2022 15:00 | 0 komentarzy | 4 169 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku osadzili w areszcie śledczym mieszkańca gminy. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad ojcem, groźby karalne wobec siostry oraz zniszczenie mienia.
0
Pod poduszką policjanci znaleźli siekierę i nóż
FOT. KPP Oświęcim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W niedzielę przed południem policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Chełmek. Wcześniej odebrali zgłoszenie, że pijany 49-latek podczas awantury groził śmiercią swojemu 75-letniemu ojcu.

- Pod wskazanym adresem mundurowi zastali nietrzeźwego 49-latka, którego zatrzymali. Podczas przeszukania jego pokoju, na łóżku pod poduszką, znaleźli siekierę i nóż. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu - informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Ze zgromadzonych przez policję dowodów wynika, że mężczyzna od roku znęcał się fizycznie oraz psychicznie nad ojcem oraz groził mieszkającej z nimi siostrze. Ponadto rozbił siekierą szyb w dwóch oknach domu.

- W związku z powyższym akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora - mówi Jurecka.

We wtorek podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad ojcem, stosowanie gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia.

Następnie trafił przed oblicze sędziego, który jako środek zapobiegawczy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia 49-latek został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za znęcanie nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za groźby karalne do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za zniszczenie mienia od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.