Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Tak minął tydzień na ziemi chrzanowskiej 21 – 27 III 2022 roku

27.03.2022 19:00 | 0 komentarzy | 4 131 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Pikieta w Chrzanowie, będzie referendum w Alwerni, wysoki mandat za szybką jazdę. Podsumowaliśmy mijający tydzień. Przypomnijmy sobie. Zapraszamy do oglądania.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


CHRZANÓW

Chwała Ukrainie! - skandowali uczestnicy pikiety w Chrzanowie. Przyszli wyrazić swój sprzeciw wobec agresji rosyjskiej, a także wesprzeć osoby, które musiały uciekać z domów przed wojną.

- Przeżywamy razem z wami tę tragedię. Mamy wspólną, choć bolesną historię. Nie ma wolnej Europy bez wolnej i bezpiecznej Ukrainy - mówiła Maria Kuc, organizatorka spotkania.

W manifestacji na Placu Tysiąclecia uczestniczyło kilkadziesiąt osób. To niewiele, tym bardziej, że wśród nich byli również goście z Ukrainy. Ale chrzanowianie są raczej mało skorzy do demonstracji. Organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania.

ALWERNIA

Będzie referendum w sprawie odwołania burmistrz Alwerni. Komisarz wyborczy w Krakowie ogłosił jego termin. Odbędzie się 8 maja. Mieszkańcy zagłosują za odwołaniem lub przeciwko odwołaniu Beaty Nadziei-Szpili.

Referendum odbędzie się rok po tym, jak burmistrz ogłosiła renesans inwestycyjny w gminie. Chodzi o zaproponowany przebieg nowej ruchliwej drogi w sąsiedztwie planowanego parku rozrywki w Brodłach.

PŁOKI

31-latek przekroczył prędkość o 42 km/h w terenie zabudowanym i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Wpadł w ręce policji. Dostał 2,5 tys. zł mandatu, choć jeszcze niedawno skończyłoby się na 500 zł. To efekt zmiany przepisów od nowego roku.