Trzebinia lepsza od Górnika w próbie generalnej przed startem rundy wiosennej (WIDEO, ZDJĘCIA)

05.03.2022 15:00 | 2 komentarze | 5 188 odsłon | Michał Koryczan
Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia pokonali na swoim stadionie Górnika 09 Mysłowice w swoim ostatnim zimowym sparingu.
2
Marcin Kalinowski (z prawej), strzelec jednej z bramek dla MKS Trzebinia w sparingu z Górnikiem 09 Mysłowice

Sparingi

MKS Trzebinia - Górnik 09 Mysłowice 3-0 (1-0)

1-0 Łukasz Wierzba (28), 2-0 Marcin Kalinowski (81-karny), 3-0 Mateusz Węgorek (86)

MKS: Wróbel - Martyniak, Górka, Kalinowski - Sochacki, Barczyk, Grzyb, Horawa, Gałka - Wierzba, Kowalik oraz Zybiński, Węgorek, Ruczyński, Szczurek, Garlacz, Baran, Siata, Rejdych, Trzeciak

W ostatnim zimowym sparingu, jednocześnie pierwszym w tym roku spotkaniu na naturalnej nawierzchni, trener MKS Wojciech Skrzypek nie mógł skorzystać ze zmagającego się z urazem Szymona Kurka.

Na domiar złego już w 7. minucie meczu z Mysłowicami boisko musiał opuścić Szymon Barczyk, który nabawił się kontuzji stawu skokowego.

To kolejna zła informacja na kilka dni przed pierwszym wiosennym meczem o ligowe punkty. Zwłaszcza, że w przerwie zimowej kadra została tak naprawdę jedynie uzupełniona, a nie wzmocniona, o co apelował szkoleniowiec.

Do zespołu dołączyło bowiem tylko dwóch zawodników (nie licząc juniorów), czyli Mateusz Węgorek i Jakub Grzyb. Zimą drużynę opuścił natomiast Patryk Mendela, a należy pamiętać, że już w trakcie rundy jesiennej kadra zaczęła się wykruszać.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania MKS prezentował się zdecydowanie lepiej od niżej notowanego Górnika. Już na początku spotkania bliscy zdobycia gola byli Radosław Górka (główkował tuż obok słupka) i Michał Kowalik (trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę).

Potem mocne uderzenie Adriana Gałki, po podaniu od Łukasza Sochackiego, ładnie obronił golkiper gości.
Wreszcie w 28. minucie trzebinianie objęli prowadzenie. Adrian Gałka dośrodkował w pole karne. Obrońca Górnika wybił futbolówkę tuż pod nogi Łukasza Wierzby, który bez problemu trafił do siatki.

Tuż przed przerwą wynik mógł podwyższyć Michał Kowalik, ale jego strzał z ostrego kąta odbił bramkarz Mysłowic.

W pierwszych fragmentach drugiej odsłony „żółto-czarni" oddali nieco pole przeciwnikowi, który starał się doprowadzić do wyrównania. Większość ich akcji była jednak skutecznie przerywana przez gospodarzy.
Najgroźniejszą sytuację drużyna z Mysłowic stworzyła sobie w 70. minucie, gdy Maciej Widurski uderzył tuż obok bramki strzeżonej przez Tomasza Wróbla.

W końcówce spotkania MKS ponownie doszedł do głosu, czego efektem były dwa trafienia. W 81. minucie efektownym uderzeniem z rzutu karnego popisał się Marcin Kalinowski, a pięć minut później Mateusz Węgorek wykorzystał podanie od Marcina Szczurka, ustalając wynik meczu na 3-0.

W sobotę, 12 marca trzebiński zespół czeka pierwsza wiosenna kolejka. MKS zmierzy się na swoim stadionie z Beskidem Andrychów. Początek zawodów o godz. 11:00.